Fenerbahçe HDI Sigorta’dan Saeid Marouf’la ilk galibiyet

AXA Sigorta Efeler Ligi’nin 18. hafta maçında Fenerbahçe HDI Sigorta, Altekma’yı ağırladı. Burhan Felek Vestel Voleybol Salonu’nda oynanan mücadeleyi Fenerbahçe HDI Sigorta; 25-21, 25-20 ve 25-21 sonuçlanan setlerle 3-0 kazandı. Sarı lacivertlilerin yeni transferi dünyaca ünlü pasör Saeid Marouf’un ilk kez forma giydiği karşılaşmada ligde iki maç aradan sonra galibiyetle yeniden buluşan Fenerbahçe HDI Sigorta, puanını 39’a yükseltti.

İlk sete Emre Batur ve Metin Toy’un üst üste bloklarıyla etkili başlayan Fenerbahçe HDI Sigorta, setin henüz başında 4-0’lık üstünlük kurarak rakibine mola aldırdı. Mola dönüşü Yunus Emre Tayaz ve Oğuzhan Tarakçı ile hücumda etkili olan Altekma, Cafer Kirkit’in de skora destek vermesiyle 6-5’te farkı bire indirdi. Yunus Emre Tayaz’ın servis serisinde skoru eşitleyen Altekma’ya Fenerbahçe HDI Sigorta’dan yanıt Yacine Louati’nin servis serisiyle geldi. Setin orta bölümüne girilirken sarı lacivertliler, 11-8’te farkı üçe yükseltti. Maxim Buculjevic’in etkili servisleri sonrası Yunus Emre Tayaz ve Oğuzhan Tarakçı ile bloğa iyi yerleşen Altekma, 13-14’te sette ilk kez öne geçmeyi başardı. Servis noktasında bu kez Salvador Hidalgo ile rakibine üstünlük kuran ev sahibi ekip, hemen ardından Emre Batur’un servisten direkt sayısıyla 18-15’te farkı yeniden üçe yükseltti. Saeid Marouf’un smaçörleri zaman zaman tekli blokta hücum ettirdiği sette bir kez daha Yacine Louati ve Salvador Hidalgo ile sonuca giden Fenerbahçe HDI Sigorta, son bölümde de üstünlüğünü sürdürerek seti 25-21 aldı ve maçta 1-0 öne geçti.

İkinci set Hugo Hamacher ve Ahmet Tümer’in karşılıklı hücum sayılarıyla başladı. Takımların özellikle serviste üst üste hatalar yaptığı kısmın ardından Salvador Hidalgo’nun bloğuyla farkı ikiye yükselten Fenerbahçe HDI Sigorta, setin orta bölümü geçilirken Metin Toy’un üst üste etkili servisleriyle 13-9’da farkı dörde yükseltti. Yunus Emre Tayaz ve Cafer Kirkit’le hücum sayıları bulan Altekma, sonrasında Kerem Yaman’ın hem blokta hem de hücumda etkili olduğu bölümde farkı üç sayıya getirdi ve oyuna servis için dahil olan orta oyuncu Ertuğrul Gazi Metin’in servisten direkt sayı bulmasıyla da farkı ikiye indirdi. Son bölüme girilirken Metin Toy ve Salvador Hidalgo’yu yeniden devreye sokan Saied Marouf, etkili paslarıyla hücumcularından istediği verimi alınca 20-16’da fark yeniden dört sayıya çıktı. Seti Emre Batur’un hücum sayısıyla 25-20 noktalayan Fenerbahçe HDI Sigorta, maçta skoru 2-0 yaptı.

Üçüncü sete Metin Toy ve Emre Batur’un servis serileriyle 6-4 önde başlayan Fenerbahçe HDI Sigorta, Oğuzhan Tarakçı ve Ertuğrul Gazi Metin ile sayılar alan rakibi karşısında Yacine Louati ile de serviste seri yakalayarak 10-6’da farkı dört sayıya getirdi. Maxim Buculjevic’le serviste, Cafer Kirkit ile hücumda etkili olan Altekma; 11-9’da önce farkı ikiye indirdi, ardından setin orta bölümü geçilirken Altay Demirci’nin hücum ve bloklarıyla 15-14’te rakibine mola aldırdı. Mola dönüşü 16-16’da eşitlenen skor, Yacine Louati’nin serviste şov yapmasıyla 19-16’da yeniden Fenerbahçe HDI Sigorta lehine açıldı. Altekma molasının ardından Ahmet Tümer’in hücumuyla farkı artıran sarı lacivertliler, Salvador Hidalgo’nun akıl dolu plasesi ve Metin Toy’un sayısıyla seti 25-21 alarak maçı 3-0 kazanmayı başardı.

Karşılaşmanın en skorer oyuncusu 14’er sayıyla Fenerbahçe HDI Sigorta’dan Salvador Hidalgo ve Metin Toy oldu. Saeid Marouf’un zaman zaman tek eliyle attığı paslar kimi zaman ise etkili plaseleriyle klasını konuşturduğu maçta Yacine Louati 9, Emre Batur 6 sayıyla skora katkı verdi. Altekma’da mücadeleyi Oğuzhan Tarakçı 9, Cafer Kirkit 7, Hugo Hamacher ve Yunus Emre Tayaz 6’şar sayıyla tamamladı.

Karşılaşmanın istatistiklerine ulaşmak için tıklayınız.

Ligin on dokuzuncu haftasında Fenerbahçe HDI Sigorta, Galatasaray HDI Sigorta’nın konuğu olacak. Altekma ise İzmir’de Halkbank’ı ağırlayacak.

 

Haberi Paylaş

Comments are closed.