Fenerbahçe Opet Kupa Voley’de yarı finalde

AXA Sigorta Kadınlar Kupa Voley’de çeyrek final karşılaşmaları devam ediyor. Aydın Büyükşehir Belediyespor, Burhan Felek Vestel Voleybol Salonu’nda oynanan maçta Fenerbahçe Opet’in konuğu oldu. Fenerbahçe Opet; mücadeleden 25-11, 25-17 ve 25-13 sonuçlanan setlerle 3-0 galip ayrılarak adını yarı finale yazdırdı. AXA Sigorta Kupa Voley çeyrek final maçını kazanarak adını yarı finale yazdıran Fenerbahçe Opet, Eczacıbaşı Dynavit’in yarı finaldeki rakibi oldu.

İlk sete Mina Popovic’in blokta, Arina Fedorovtseva’nın hücumda etkili oyunuyla hızlı başlayan Fenerbahçe Opet, 6-2’de rakibine mola aldırdı. Mola dönüşü Anna Stevenson ve Meliha İsmailoğlu’nun karşılıklı bloklarının ardından orda bölüme Arina Fedorovtseva’nın üst üste hücum sayılarıyla 13-5’te farkı sekize yükselten sarı lacivertliler, Arina Fedorovtseva’nın servis serisinde farkı iyice açarak set sonuna 20-8’de büyük avantajla girdi. Set sonunda Emine Arıcı ve Pelin Özkılıççı ile sayılar bulan Aydın Büyükşehir Belediyespor, oyuna sonradan dahil olan Ana Cristina De Souza ve Cansu Çetin’in hücumlarını çıkaramayınca skor 24-11’e geldi. Buse Ünal’ın bloğuyla noktalanan seti 25-11 alan Fenerbahçe Opet, mücadelede 1-0 öne geçti.

İkinci sete Arina Fedorovtseva’nın üst üste dört sayısıyla 4-1 önde başlayan Fenerbahçe Opet’e yanıt Aydın ekibinde Anna Nicoletti’den geldi. Üst üste sayılar alan İtalyan oyuncu hücumda yalnız kalınca bu kez Meliha İsmailoğlu ile farkı açan Sarı Melekler, 16-8’de farkı sekize yükseltti. Setin bu bölümünün ardından Anna Nicoletti ve Güldeniz Önal ile sayılar bulan Aydın Büyükşehir Belediyespor, 17-14’te farkı üç sayıya indirerek rakibine mola aldırdı. Mola dönüşü Anna Lazareva ve Eda Erdem Dündar’a hücumda yeniden kendini bulan Fenerbahçe Opet, seti 25-17 alarak maçta skoru 2-0’a getirdi.

Fenerbahçe Opet, üçüncü sete Buse Ünal’ın servis serisinde Arina Fedorovtseva ve Anna Lazareva’nın hücum sayılarıyla 3-0 önde başladı. Konuk ekip, Ezgi Bektaş’ın sayılarıyla skoru 3-2’ye getirdi. Arina Fedorovtseva’nın servis serisinde farkı yeniden açan ev sahibi ekip 5-2de yeniden üç sayılık üstünlüğü buldu. Meliha İsmailoğlu ve Arina Fedorovtseva ile servis serileri yakalayan Fenerbahçe Opet, farkı bir kez daha açtığı sette 17-8’de dokuz sayılık üstünlüğü yakaladı. Set sonuna doğru Güldeniz Önal ile sayılar alan Aydın Büyükşehir Belediyespor, farkı azaltamadı, Eda Erdem Dündar ve Anna Lazareva’nın sayılarıyla sonuca giden sarı lacivertliler seti 25-13, maçı da 3-0 kazanarak yarı finale yükseldi.

Karşılaşmanın en skorer ismi takımına kazandırdığı 17 sayıyla Fenerbahçe Opet’in Rus yıldızı Arina Fedorovtseva oldu. Fenerbahçe Opet’te Anna Lazareva 12, Eda Erdem Dündar 10 sayıyla galibiyette önemli rol oynadı. Aydın Büyükşehir Belediyespor’da ise mücadeleyi Anna Nicoletti 12, Ezgi Bektaş 7, Güldeniz Önal 5 sayıyla tamamladı.

AXA Sigorta Kupa Voley dörtlü finallerinin tarihleri ve oynanacağı şehir henüz açıklanmadı.

Haberi Paylaş

Comments are closed.