Dinamo-Ak Bars-UOR’da yeni başantrenör İnessa Korkmaz

Rusya Kadınlar Süper Ligi ekiplerinden Dinamo-Ak Bars Kazan, genç takım başantrenörü Andrei Podkopaev’in Tulitsa takımının teknik direktörlük görevine geçmesinin ardından Dinamo-Ak Bars-UOR’un başına İnessa Korkmaz’ın getirildiğini açıkladı.

Andrei Podkopaev’e bugüne kadarki emekleri için teşekkür edilen ve takımın lidesiz kalmayacağı belirtilen açıklamada Dinamo-Ak Bars-UOR’un yeni baş antrenörünün Inessa Korkmaz olacağı duyuruldu: “Bu yaz İnessa Korkmaz, kulübümüzün A takımının teknik direktör kadrosuna katılmıştı. Oradaki görevlerinden biri de genç voleybolcularla etkileşime girerek onların yetişkin voleyboluyla daha iyi uyum yakalamalarını sağlamaktı. Şimdi Inessa Evgenevna Korkmaz, gençlerle çalışmaya tam olarak konsantre olabilecek ve Kazan voleybol okulunun yüksek markasını desteklemesinin yanı sıra kulübümüz ve tüm Rus voleybolu için birçok yeni gelecek vaat eden yıldız oyuncular yetiştirecek.” Açıklamanın devamında Kazan gençliğinin harika bir kariyere sahip çok değerli ellere emanet edildiği belirtildi.

İnessa Korkmaz’ın voleybolculuk kariyerinde Rusya milli takımıyla bir Olimpiyat ikinciliği, üç Avrupa Şampiyonluğu, bir World Grand Prix şampiyonluğu, bir World Grand Prix ikinciliği, üç World Grand Prix üçüncülüğü, bir Dünya Şampiyonası ikinciliği bulunuyor. Ülkemizde geçmişte Yeşilyurt, Emlak TOKİ ve Eczacıbaşı Zentiva formaları giyen İnessa; antrenörlük kariyerinde ise Nilüfer Belediyespor ve Büyükçekmece takımlarını çalıştırmıştı.

Haberin Fotoğrafları

Haberi Paylaş

Comments are closed.