Fenerbahçe Opet, müthiş bir zaferle çeyrek finalde

Ülkemizi CEV Şampiyonlar Ligi’nde temsil eden Fenerbahçe Opet, D Grubu’ndaki beşinci maçında Rusya temsilcisi Dinamo-Ak Bars Kazan’a konuk oldu. Saint Petersburg Kazan’da oynanan maçı Sarı Melekler; 20-25, 22-25 ve 19-25 sonuçlanan setlerle 3-0 kazanarak grubunu lider bitirmeyi garantiledi. Bu sonuçla birlikte CEV Şampiyonlar Ligi’nde 5’te 5 yapan Fenerbahçe Opet, grup maçlarının tamamlanmasına bir maç kala çeyrek finale yükseldi.

İlk sete Dinamo-Ak Bars Kazan, Angelina Lazarenko’nun tek ayaktan blok-out sayısıyla önde başlayan taraf oldu. Pasör Buse Ünal’ın dört ve iki numaradan Anna Lazareva’yı set başında iyi kullanmasıyla tempoyu artıran Fenerbahçe Opet, Arina Fedorovtseva’nın hem servis hem de arka orta hücumuyla skorda 1-4’ü buldu. Mina Popovic’in Tatiana Kadochkina’ya bloğu ve Anna Lazareva’nın iki numaradan etkili hücumuyla arayı açan temsilcimiz, 1-6’da farkı beşe yükseltti. Seriyi Tatiana Kadochkina’nın plasesiyle sonlandıran Dinamo-Ak Bars Kazan, blokta etkili olduğu bölümle 6-7’e farkı bire indirdi. Karşılıklı sayıların ardından ev sahibi ekip, Samantha Bricio’nun arka orta hücumuyla 10-10’da eşitliği yakaladı. Arina Fedorovtseva’nın dört ve iki numaradan yaptığı hücumlarla rakibine karşılık veren ve genç yıldızın servis turunda altı numaradan da hücum etmesiyle farkı açan Sarı Melekler, hem hücumda hem de blokta etkili olduğu bölümde 13-15’te farkı ikiye çıkardı. Melissa Vargas’ın ön turunda blokta iyi iş çıkarmasıyla farkı açan Fenerbahçe Opet’te set sonunda Eda Erdem Dündar’ın Arina Fedorovtseva’ya pasıyla sonuca gitmesiyle skor 16-21 oldu. Set sonunda Dinamo-Ak Bars Kazan, Samantha Bricio’nun servisleriyle dirense de seti Arina Fedorovtseva’nın şık bilek hareketiyle yaptığı iki numara hücumuyla 20-25’te noktalayan Fenerbahçe Opet, maçta 1-0 öne geçti.

İkinci sete Anna Lazareva’nın hücumuyla başlayan temsilcimiz Fenerbahçe Opet’te setin henüz başında orta oyuncu Mina Popovic, üç numaradan hücum etmek için sıçradıktan sonra yere düştüğü esnada sol dizinden sakatlanarak kenara geldi. Oyunun bu bölümünde Melissa Vargas ve Anna Lazareva’yla hücumdan sayılar alan sarı lacivertliler, 6-8’de farkı ikiye çıkardı. Tatiana Kadochkina ve Irina Koroleva ile direnen rakibi karşısında geri düşse de Arina Fedorovtseva ve Dicle Nur Babat’ın hücum ve servis sayılarıyla ayağa kalkan Fenerbahçe Opet, 15-16’da yeniden öne geçmeyi başardı. Set sonunda Anna Lazareva ve Eda Erdem Dündar ile sonuca giden Sarı Melekler, set 22-25 alarak maçta skoru 2-0’a getirdi.

Üçüncü set Samantha Bricio ve Arina Fedorovtseva’nın karşılıklı hücum sayılarıyla başladı. Meliha İsmailoğlu’nun servis serisinde Arina Fedorovtseva’nın hücum, Buse Ünal’ın blok sayılarıyla arayı açan Fenerbahçe Opet, 7-10’da farkı üçe çıkardı. Orta bölümde Anna Lazareva ve Arina Fedorovtseva ile tempoyu artıran temsilcimiz karşısında Angelina Lazarenko ile blokta, Samantha Fabris ile hücumda direnen Dinamo-Ak Bars Kazan, Tatiana Kadochkina’nın serviste seri yakaladığı bölümde 15-17’de farkı ikiye indirdi. Set sonunda Buse Ünal’ın şık çift el plasesiyle farkı dörde çıkararak son bölüme avantajla giren Sarı Melekler, Angelina Lazarenko’nun üç numara hücumuyla direnen rakibi karşısında Anna Lazareva ile sonuca gittiği seti 19-25 alarak maçtan 3-0 galip ayrıldı.

MVP Anna Lazareva

Maçın En Değerli Oyuncusu (MVP), %61 ile hücum ederek 20 sayıya imza atan Anna Lazareva seçildi. Karşılaşmanın en skorer oyuncusu 21 sayıyla Arina Fedorovtseva oldu. Sarı lacivertlilerde Melissa Vargas 6, Eda Erdem Dündar 5 sayıyla skora katkı verdi. Dinamo-Ak Bars Kazan’da ise mücadeleyi Samantha Bricio 11, Tatiana Kadochkina 9, Irina Koroleva 7, Samanta Fabris 5 sayıyla tamamladı.

Maçın istatistiklerine ulaşmak için tıklayınız.

 

Haberin Fotoğrafları

Haberi Paylaş

Comments are closed.