Türk Hava Yolları, çıkışını sürdürdü

Misli.com Sultanlar Ligi’nin 19. haftası, Türk Hava Yolları ve Karayolları arasında oynanan karşılaşmayla başladı. Burhan Felek Vestel Voleybol Salonu’nda Karayolları’nı ağırlayan Türk Hava Yolları; mücadeleden 25-17, 25-15 ve 25-21 sonuçlanan setlerle 3-0 galip ayrıldı. Geçtiğimiz maçını Fenerbahçe Opet karşısında beş sette kazanan Türk Hava Yolları, bu maçta da çıkışını sürdürerek 42 puana ulaştı.

İlk set Ceren Karagöl ve Aslı Kalaç’ın karşılıklı hücum sayılarıyla başladı. Ayçin Akyol ile blokta, Tuğçe Ceyhan’ın ile hücumda etkili bir başlangıç yapan Karayolları; 1-4’te üç sayılık üstünlüğü buldu. Bu bölümün ardından özellikle Madison Kingdon’ın hücumda devreye girmesiyle arayı kapatan Türk Hava Yolları, Bahar Toksoy Guidetti’nin servis sayısıyla 6-6’da eşitliği yakaladı. Yasemin Özel’in hücumlarıyla yeniden farkı açarak skoru 8-11’de getiren konuk ekibe, ev sahibinden yanıt Aslı Kalaç’ın etkili servisleriyle geldi. Aslı’nın üst üste bulduğu servis sayılarıyla önce rakibini yakalayan ardından öne geçen Türk Hava Yolları, bir sonraki servis turunda bu kez Polen Ünver’in servisleriyle rakibini manşette zorladı. Polen Ünver ve Madison Kingdon’ın hücumda da iyi iş çıkarmasıyla arayı açan Türk Hava Yolları, set sonunda Hanna Orthmann ile Aslı Kalaç’ın hücumlarıyla sonuca giderek seti 25-17 aldı ve maçta 1-0 öne geçen taraf oldu.

İkinci sete Türk Hava Yolları hücumda etkili başlayan taraf olsa da Karayolları, Yasemin Özel’in üst üste bulduğu üçü hücumdan biri bloktan dört sayıyla 3-4’te öne geçti. Karşılıklı sayıların ardından Madison Kingdon’ın yeniden hücumda devreye girmesiyle arayı açmaya başlayan ev sahibi ekip, rakibini hücumda hataya zorladığı bölümde Aslı Kalaç’ın bloğuyla 14-8’de farkı altıya çıkardı. Bu bölümde Matea Ikic ve ile direnen Karayolları, Aslı Kalaç’ın etkili servisleri sonrası Hanna Orthmann’ın hücumları karşısında defansta sıkıntı yaşayınca skor 22-11’e geldi. Lauren Carlini’nin plasesiyle seti 25-15’te noktalayan Türk Hava Yolları, maçta skoru 2-0 yaptı.

Çekişmeli başlayan üçüncü setin ilk bölümünde Merve Nezir’le sayılar bulan Karayolları takımı, hücumda neredeyse eşit pas dağılımı yapan rakibi karşısında Yasemin Özel ve Ayçin Akyol’un da devreye girmesiyle 4-5 öne geçti. Eşitliğin ardından Aslı Kalaç’ın bloğu ve Madison Kingdon’ın hücumuyla arayı açmaya başlayan Türk Hava Yolları, yaptığı üst üste hatalar sonrasıda rakibinin önce eşitliği bulmasına ardından da 9-11’de iki sayı farkla öne geçmesine engel olamadı. Seriyi Polen Ünver’in Merve Nezir’le bloğuyla 10-11’de noktalayan ev sahibi ekip, 11-11’de ise rakibinin hücum hatasıyla eşitliği buldu. Polen Ünver ve Hanna Orthmann’ı üst üste bloklarıyla file önünde rakibine duvar ören Türk Hava Yolları, Lauren Carlini’nin de blok sayısıyla 17-13’te farkı dörde çıkardı. Hanna Orthmann’ı servisten direkt sayısı sonrası seriyi Matea Ikic’in hücumuyla noktalayan Başkent ekibi, set sonunda oyuna dahil olan Janset Cemre Erkul’un servisleri karşısında zorlanarak skorun 21-14’e gelmesine engel olamadı. Karayolları’nda Matea Ikic’in üst üste iki sayısının ardından Madison Kingdon ve Hanna Orthmann’ı hücumlarıyla farkın azalmasına izin vermeyen Türk Hava Yolları, set sonunda rakibinin Merve Nezir ve Ayçin Akyol’la bulduğu hücum ve blok sayılarına rağmen seti 25-21 alarak maçtan 3-0 galip ayrıldı.

Karşılaşmanın en skorer oyuncusu takımına kazandırdığı 13 sayıyla Türk Hava Yolları’ndan Hanna Orthmann oldu. Türk Hava Yolları’nda Aslı Kalaç ve Madison Kingdon 12’şer, Polen Ünver 10 sayıyla skora katkı verdi. Karayolları’nda ise mücadeleyi Yasemin Özel 12, Matea Ikic 7, Merve Nezir ve Ayçin Akyol 4’er sayıyla tamamladı.

Maçın istatistiklerine ulaşmak için tıklayınız.

 

Haberin Fotoğrafları

Haberi Paylaş

Comments are closed.