Fenerbahçe Opet’te Lavarini sesleri

2022-2023 sezonunu Spor Toto Şampiyonlar Kupası ve Misli.com Sultanlar Ligi’nde şampiyonlukla tamamlayan Fenerbahçe Opet’te takımın beş sezondur başantrenörlüğünü üstlenen Zoran Terzic’in ayrılığının ardından yeni başantrenör arayışı sürüyor. Sarı Melekler’in yeni başantrenörü için son olarak İtalyan koç Stefano Lavarini ismi öne çıktı.

Son üç sezondur Igor Gorgonzola Novara’yı çalıştıran Stefano Lavarini, kulübüyle olan sözleşmesini Şubat 2023’te uzatarak bir sezon daha İtalyan ekibinde görev almak için imzayı atmıştı. 2022-2023 sezonunun kalan bölümünde Igor Gorgonzola Novara ile Stefano Lavarini arasında birçok konuda türlü anlaşmazlıklar çıktı ve İtalyan koç, yaşananlar üzerine kulübüyle olan sözleşmesini feshetme kararı aldı. Anlaşmazlıkların ardından Lavarini’yi Haziran 2024’e kadar kulübe bağlayan mevcut sözleşmenin rızaya dayalı ve erken feshi konusunda taraftar anlaşarak yollarını ayırdı. Bu anlaşmazlıklar arasında Stefano Lavarini’nin izni ve bilgisi dışında teknik kadrodan iki ismin sezon devam ederken değiştirilmesi, takımın yeni sezon kadro planlamasının Lavarini’nin istekleri dışında şekillenmesi, kulüple sözleşme imzalanmasının ardından birçok konuda fikir ayrılığına düşülmesi gibi sebepler yer alıyor.

Zoran Terzic’in ayrılığının ardından başantrenör arayışını sürdüren Fenerbahçe Opet’te gözler İtalyan ekibi ile karşılıklı anlaşarak yollarını ayıran Stefano Lavarini’ye çevrildi. Ayrılığın ardından henüz bir araya gelmeyen taraftar, kısa bir zaman içinde masaya oturacak ve Fenerbahçe Opet’in yeni başantrenörlüğü görevi için görüşme gerçekleştirecek.

Voleybolun Sesi

 

Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.