Fenerbahçe tam gaz

Efeler Ligi’nde play-off yarı final serileri bugün oynanan maçlarla başladı. Burhan Felek Voleybol Salonunda oynanan günün ilk maçında normal sezon lideri Halkbank’ı 3-0 yenen Fenerbahçe, final yolunda avantaj yakaladı.

İSTATİSTİK

Drazen Luburic’in etkili servisleriyle maça hızlı (0-4) başlayan konuk takım, Emre Batur’un aynı düzeydeki servislerine oyun kurmakta zorlansa da (4-4) akan oyunda daha iyi hücum ederek günün ilk zorunlu arasına 3 sayı farkla girmeyi başardı. Wouter Ter Maat’ın hücum etkinliğine yüksek bloklar da katan sarı lacivertliler rakibini yakalayarak skor üstünlüğünü (17-16) ele geçirince Ankara ekibi mola kullandı. Karşılıklı sayılarla geçilen bölüm (20-20) sonrası son düzlükte avantaj (23-21) yakalayan Fenerbahçe, rakibinin kaçırdığı servisleri daha iyi kullandı ve açılış setinin kazananı (25-22) oldu.

Müthiş bir çekişme ile başlayan ikinci sette takımlar çift haneli sayılara dek birbirinden kopmadı. Setin ortasına doğru hızlanan (12:10) ev sahibi takım, ara sonrası müthiş bir ivme yakalayınca (15-12) Halkbank oyunu kestiyse de rakibinin oyununa ayak uyduramadı ve 18:13’te ikinci molasını istedi. Yakaladığı avantajı korumayı başaran (21-17) Fenerbahçe, 3 kez set şansı (24-21) yakaladı, ancak konuk takımın servis baskısını arttırması sonucu top öldürmekte zorlandı. Sarı lacivertliler her iki molasını kullanarak çözüm aradıysa da Halkbank skoru 24’te eşitledi. Takımların her şeyini sahaya yansıttığı anların sonunda Ter Maat ve Salvador Hidalgo’nun sayılarıyla sonuca (28-26) giden ev sahibi ekip, maçta durumu 2-0’a getirdi.

Denk güçlerin mücadelesi şeklinde geçen üçüncü sette teknik molaya konuk takım önde (10-12) girdiyse de müthiş bir blok koordinasyonu sergileyen Fenerbahçe bir anda hızlandı (16-14) ve Halkbank oyunu kesti. Blok ve defansta devleşen rakibi karşısında bir türlü top öldüremeyen Ankara ekibi 19:15’te bir kez daha mola aldı. Rakibinin tüm hamlelerine etkili cevap veren ev sahibi takım son bölüme 4 sayı farkla (21-17) önde girdi ve bu üstünlüğünü koruyarak seti 25:21, maçı da 3-0 kazandı. Böylelikle Fenerbahçe, yarı final serisinde 1-0 öne geçti.

FENERBAHÇE-HALKBANK: 3-0

Salon: Burhan Felek

Hakemler: Ozan Sarıkaya, Metin Korkut

Fenerbahçe: Klinkenberg, Emre, Ter Maat, Hidalgo, Oğuzhan, Ulaş, Ahmet (L), Oğulcan, İzzet

Halkbank: Luburic, Sket, Hakkı, Baranowicz, Burutay, Kemal, Alperay(L), Hasan (L), Arslan, Quesque, Bayram, Abdullah

Setler: 25-22, 28-26, 25-21

Süre: 90 dakika (27-34-29)


Haberi Paylaş