Fenerbahçe Universal: Zirvede tek başına

Aroma Bayanlar 1. Ligi derbi maçında Fenerbahçe Universal, Eczacıbaşı Vitra’yı Burhan Felek Voleybol Salonunda ağırladı. Ev sahibi takım maçı 3:1 kazandı ve zirvedeki yerini sağlamlaştırdı.

Maçın başında rakip hataları iyi değerlendiren FB Universal, 3:0’lık bir seri sonrası üstünlüğünü ilk teknik molaya kadar sürdürdü. Aradan sonra hızını arttıran konuk takım, rakibini 9’da yakaladı ve Hırvat yıldızı Maja Poljak’ın oyunu domine etmesiyle ikinci teknik molaya 13:16 önde girdi. 15:18’ten sonra takım kaptanı Seda Tokatlıoğlu’nun hücumlarıyla sete yeniden ortak olan (18:18) sarı lacivertliler, Neslihan Darnel’in oyuna ağırlığını koymasıyla daha fazla direnemedi ve yaptığı tüm hamlelere karşın bu bölümü 19:25 kaybetti.

İkinci sete hızlı başlayan Eczacıbaşı karşısında erken bir mola alan (2:5) FB Universal, üst üste ürettiği sayılarla öne geçse de 6:5, konuk takımın bloklarına takılınca teknik molaya Turuncular önde girdi 6:8. Her iki takımın da varını yoğunu koyduğu mücadelede 16:14 geçilen ikinci zorunlu aradan sonra Eczacıbaşı hücumda top öldürmekte çok zorlandı. Buna karşın taraftarıyla bütünleşen Fenerbahçe ritmini arttırdıkça farkı açtı ve seti 25:17 kazanarak maçta durumu 1-1’e getirdi.

Üçüncü sette manşet sıkıntısı yaşayan konuk takım, bunun sonucunda hücumda çok sayıda basit hata yaptı. Teknik molaları 8:5 ve 16:11 önde geçen ev sahibi FB Universal, setin sonlarına doğru tempoyu iyice arttırdı ve sonucu aynı şekilde belirledi 25:17.

Neslihan Darnel’in servisleriyle dördüncü sette 1:4 öne fırlayan Eczacıbaşı, Fenerbahçe’nin oyununa cevap veremeyince bir kez daha geriye düştü ve ev sahibi takımın arkasına bakmadığı seti 25:22 kaybedince maç da FB Universal’in 3:1’lik üstünlüğüyle noktalandı.

İstatistik…

FB UNIVERSAL-ECZACIBAŞI VİTRA: 3-1

Salon: Burhan Felek

Hakemler: Ebru Merickan, Gokhan Dag

FB Universal: Naz, Tom, Duygu, Seda T, Kim, Eda, Merve(L), İpek, Yağmur,

Eczacıbaşı Vitra: Esra, Büşra, Neslihan, Mirka, Poljak, Elif, Gülden(L), Buse, Neşve, Usic, Asuman

Setler: 19-25, 25-17, 25-17, 25-22

Süre: 99 dakika (23-25-23-28)


Haberi Paylaş