“Fenerbahçe’de gücümü yeniden kazandım”

Geçtiğimiz sezon Fenerbahçe HDI Sigorta forması giyen Sırp pasör çaprazı Nikola Meljanac, Polonya Erkekler Voleybol Ligi (PlusLiga) resmi sitesine röportaj verdi.

2023-2024 sezonunda Polonya’da Enea Czarni Radom forması giyen Nikola Meljanac, ligin sitesine verdiği röportajda profesyonel voleybol kariyeri hakkında konuştu.

Polonya’da antrenmana geç kaldığı ve kulüp tarafından birtakım cezalar aldığı espri bir şekilde hatırlatılan oyuncu: “İtiraf edeyim, başlangıçta zamanla ilgili küçük yanlış anlaşılmalarımız oldu, birkaç kez hata yaptım. Zaten benim hatamdı ve biraz birikti. Hatta belki de kulübün formalarının bir yerinde kulübün sponsorlarından biri olarak “Meljanac”ın görünmesi gerektiği konusunda şaka bile yaptım. Belki kolunda?” dedi.

Fenerbahçe’de geçirdiği sezonun kendisine iyi geldiğini ifade eden Meljanac: “Fenerbahçe’de gücümü yeniden kazandım, kendimi daha iyi hissettim ve yeni mücadelelere hazırdım çünkü kulüp eğer kaynak bulunursa Drazen Luburić’i transfer etmek istiyordu. Onu buldular. Kore kadar egzotik olmayan farklı bir şey aramak için menajerle konuştum. Potansiyelim var, onu geliştirmek isterim. Bir şeyler öğrenmek için iyi bir lig istiyordum. PlusLiga dünyanın en iyi veya ikinci en iyi ligi olduğundan öğrenmek ve kendinizi test etmek için bundan daha iyi bir yer olamazdı.” dedi.

Kore’de geçirdiği deneyim hakkında pek de olumlu konuşmayan Sırp pasör çaprazı: “Sorun tamamen yalnızlık ve sürekli şikayetlerdi. Oyuncuların ve altı antrenörün hiçbiri İngilizce konuşmuyordu. Yapamadıkları için değil ama benimle iletişim kurmaya bile çalışmadılar. Annem, babam, koçum, her şeyim olan, bana yardımcı olacak bir tercümanım vardı. Kötü bir ruh halindeyken hiçbir şey yapamadım.” dedi.

Kore Ligi’ndeki transfer piyasası hakkında da bilgi veren Meljanac: “Bu bir sır değil, bu tür bilgiler halka açıktır. Kore’deki yabancı oyuncular ilk yılda 400.000$, ikinci yılda aynı miktarı ve üçüncü yılda 600.000$ alıyorlar. Ve sonra en az bir yıllığına ayrılmak zorundalar ve ancak o zaman geri dönmeyi deneyebilirler. Bu arada Koreli bir pasör sezon başına bir milyon dolara kadar kazanabiliyor. Bunu Avrupa’daki diğer voleybolculara anlattığımda inanmak istemediler. Ama Kore’de bu böyle, en azından benim bildiğim kadarıyla…” şeklinde konuştu.

Oyuncu, Asya’daki sezonu hakkındaki sözlerini şöyle sürdürdü: “Neredeyse ilk haftadan beri şunu duymaya devam ettim: Eğer daha iyi performans göstermezsen seni takımdan göndereceğiz. Kore’deki sözleşmeler Avrupa’dakilerden farklı. Kulüplerin sözleşmeyi feshetme ve daha önce elemelere katılmayan başka bir kişiyi drafttan alma seçeneği var. Genel olarak tatsız bir şekilde sona erdi ancak buna geri dönmek istemiyorum. Biz yabancıların büyük kasları olan ama kendi beyinleri olmayan insanlar olarak görülmemize çok yazık.”

Haberin Fotoğrafları

Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.