Fenerbahçe’de hedef dörtlü final

Fenerbahçe Erkek Voleybol Takımı Antrenörü Daniel Jorge Castellani, kulübün pek çok branşta bu sezon dörtlü finali hedeflediğini ve erkek voleybol takımı olarak bunu başarabilmeyi çok istediklerini söyledi.

Castellani, Avrupa Şampiyonlar Ligi’nde 20 Ekim Perşembe günü Avusturya’nın Hypo Tirol ile oynayacakları maç öncesi kulübün internet sitesine açıklamalarda bulunarak, ’’Sezona kupayla başlamak her zaman fazladan motivasyon sağlar. Takımımız ve taraftarımız adına sanıyorum Süper Kupa’nın böyle bir özelliği de var. Süper Kupa ile başlayan, ligde İstanbul Büyükşehir Belediyespor ile başlayan zaferler serisini daha da anlamlı hale getirmenin yolu Avusturya’dan geçiyor. Bu sezon takım olarak birbirimizi daha iyi tanıyoruz, bunun skora yansıyacağına inanıyorum. Fenerbahçe Kulübü pek çok branşta bu sezon dörtlü final hedefliyor. Biz de erkek voleybol takımı olarak bunu başarabilmeyi çok istiyoruz’’ diye konuştu.
 
Takımın kaptanı Arslan Ekşi ise Şampiyonlar Ligi;nde bir üst tura çıkma başarısı gösteren ilk takımın kendileri olduğunu, ancak artık hedeflerini daha büyütmek durumunda olduklarını dile getirdi.
 
İlk adımı Avusturya’da atmak istediklerini kaydeden Sarı-Lacivertli oyuncu, ’’Ankara’daki Süper Kupa zaferi, hem sezona iyi bir başlangıç yapmak adına önemliydi, hem de lig ve Şampiyonlar Ligi için sınav niteliğindeydi. Ancak daha da önemlisi taraftarımızı ne kadar özlediğimizi, onların ne kadar önemli olduğunu daha da iyi anladığımız bir maçtı. Sezon boyunca bizi yalnız bırakmayacaklarını biliyorum, destekleri için şimdiden takım adına teşekkür etmek istiyorum’’ dedi.
 
-Şampiyonlar Ligi mücadelesi-
Fenerbahçe, Avrupa Şampiyonlar Ligi’nde E Grubu’nda İtalya’nın Lube Banca Marche Macerata, Rusya’nın Lokomotiv Novosibirsk ve Avusturya’nın Hypo Tirol Innsbruck takımlarıyla karşı karşıya gelecek.
 
Sarı-lacivertli takımın gruptaki maçların programı ise şöyle:
20 Ekim 2011: Hypo Tirol Innsbruck-Fenerbahçe
26 Ekim 2011: Fenerbahçe-Lube Banca Marche Macerata
13 Aralık 2011: Fenerbahçe-Lokomotiv Novosibirsk
21 Aralık 2011: Lokomotiv Novosibirsk-Fenerbahçe
11 Ocak 2012: Lube Banca Marche Macerata-Fenerbahçe
18 Ocak 2012: Fenerbahçe–Hypo Tirol Innsbruck


Haberi Paylaş