Fenerbahçe’de Türk antrenör dönemi başlıyor

Fenerbahçe Spor Kulübü, Erkek Voleybol tarihinde uzun bir aradan sonra Türk antrenör ile çalışacak. Sarı Laciverli kulüp Milli Takım antrenörü Erkan Toğan ile anlaştı.

Efeler Ligi ekiplerinden Fenerbahçe’de yerli antrenör dönemi başlıyor. En son 2004-2005 sezonunda Abdullah Paşaoğlu ile çalışan Sarı-Lacivertli ekip, Paşaoğlu’nun idari menajerlik görevine gelmesinin ardından 15 yıl yabancı antrenörlerle ligde yer aldı.

Yeni sezonda tekrar Türk antrenör ile çalışma kararı alan Fenerbahçe yönetimi, aktif oyunculuk kariyerinin ardından antrenörlüğe başlayan ve halen Erkek Milli Takım antrenörü olarak görev yapan Erkan Toğan ile anlaştı.

Erkan Toğan kimdir?

Yurtiçi ve yurtdışında birçok takımda mücadele ettikten sonra son olarak Avusturya’da hotVolleys Vienna’ya transfer olan Erkan Toğan, burada bir sezon oynadıktan sonra oyunculuk kariyerini sonlandırmıştı.

Ardından antrenörlüğe başlayan Erkan Toğan ilk olarak Avusturya Milli Takımında yardımcı antrenör olarak görev yaptı. Daha sonra Tomis Constanta’da yardımcı antrenörlük yapan Toğan, sezonun devamında Viyana’ya HotVolleys’e döndü ve burada baş antrenör olarak çalışmaya başladı.

Daha sonra hotVolleys Vienna ile kontrat yenileyen Erkan Toğan, takımı ile CEV Kupasında mücadele etmişti.

Erkan Toğan, 2014-2015 sezonunda Ziraat Bankası’nda, 2015-2017 sezonlarında ise Halkbank’ta yardımcı antrenör olarak görev yaptı. Halkbank ile iki kez Efeler Ligi şampiyonluğu yaşadı. 2017 yılında eğitim nedeniyle Avusturya’ya dönmek durumunda kaldı.

2019 yılında Avusturya Ligi’nde ikinci devre başına geçtiği VCA Amstetten takımı ile ligi 5.sırada tamamladı. Küçük bütçeli ve genç bir ekipten oluşan VCA Amstetten ile yabancısız oynanan Avusturya Kupası’nda da final oynadı.

Milli takımlarda da görev yapan Erkan Toğan bir dönem Türkiye Plaj Voleybolu Milli Takımında da antrenör olarak çalıştı. Halen Erkek Milli Takım’ında Nedim Özbey’in yardımcısı olarak görevine devam ediyor.


Haberi Paylaş