Fenerbahçe’den dev transfer

Futbol dışındaki spor branşlarına yaptığı dev transferlerle de gündeme gelen Fenerbahçe’nin, erkek voleybolun en iyi smaçörlerinden biriyle anlaştığı ifade edildi.

Futbol dışındaki şubelere yaptığı yatırımlarla zaman zaman gündeme gelen Fenerbahçe’nin erkek voleybol takımı için dev bir transfere hazırlandığı iddia edildi.

Bulgar basınında yer alan haberlere göre; Fenerbahçe, Avrupa’nın en iyi erkek voleybolcularından ve smaçörlerinden olan ‘The Emperor’ lakaplı Matey Iliyanov Kaziyski’ye gelecek sezon sarı-lacivertli formayı giymesi için yıllık 1.5 milyon euroluk bir teklifte bulundu ve Kaziyski bu dev teklifi kabul etti.

Bulgarlar’a göre, Kaziyski gelecek yıl Fenerbahçe’de oynayacak. Ayrıca, anlaşmanın bir parçası olarak Kaziyski’nin mentörü Radostin Stoytchev de Fenerbahçe’de çalışmaya başlayacak.

Matey Iliyanov Kaziyski 2013-2014 sezonunda Halkbank forması giymişti.Trentino Volley takımından Halkbank

MATEY KAZIYSKI KİMDİR?
Slavia Sofya altyapısından yetişen Kaziyski, 2013/14 sezonunda Halkbank formasını da giymişti. Trentino Volley^takımından Halkbank’a gelen oluncu bu sezon başı yineTrentino Volley takımına dönmüştü. Bulgar smaçör, 2009 yılında dünyanın en değerli oyuncusu, 2014 yılında ise hem Avrupa’da hem Kulüpler Dünya Şampiyonası’nda en iyi smaçör ödülünü aldı.

Sporx.com


Haberi Paylaş

Comments are closed.