Ferhat Akbaşlı CSM Bükreş, liderlik için sahaya çıkıyor

Ferhat Akbaş’ın Başantrenörlüğünü yaptığı CSM Bükreş, 2018-2019 Romanya Birinci Ligi Final Gru-bu’ndan Alba Blaj ile 24 Nisan’da karşılaşacak.Maç fazlasıyla 59 puana sahip CSM Bükreş ilk sırada yer alırken, Alba Blaj ise bir maç eksiğiyle 58 puanla ikinci sırada bulunuyor.

Romanya’da şampiyonluk yarışında büyük önem taşıyan maçın galibi ligin bitimine üç hafta kala avantajı eline geçirecek. İki takım arasında bu sezonda oynanan maçları Alba Blaj kazanırken, Final Grubu’ndaki maçı ise deplasmanda CSM Bükreş 3-1 kazanmıştı.

Geçtiğimiz sezon Ferhat Akbaş yönetiminde tarihinin ilk şampiyonluğunu alan CSM Bükreş, bu sezonda unvanını korumak istiyor. Alba Blaj maçı öncesi konuşan CSM Bükreş başantrenörü Ferhat Akbaş, “Sezonun belki de bizim için en kritik maçına çıkıyoruz. Sezon sonundaki hedefimize ulaşmak için bu maç büyük önem taşıyor. Final Grubu’nda ilk maçı deplasmanda kazandık ama rakibimiz de oldukça güçlü bir ekip ve bu maça daha farklı hazırlanacaklarının farkındayız. Teknik ekibimiz ve tüm oyuncuların son topa kadar mücadele edeceği bir maç bizleri bekliyor. Umarım sahadan istediğimiz sonu alacağız” dedi.


Haberi Paylaş