Filede dev randevu

AXA Sigorta Efeler Ligi Metin Görgün Sezonu onuncu haftası, 26 Kasım Cumartesi günü saat 18:00’de Halkbank-Ziraat Bankkart derbisine sahne olacak. İki kulüp, bu önemli maç öncesinde tarihlerinde ilk kez ortak basın toplantısı düzenledi.

Ankara Volley Hotel’de düzenlenen “Büyük Ankara Derbisi” basın toplantısına Halkbank başantrenörü Taner Atik ile Halkbank kaptanı Aslan Ekşi ve Ziraat Bankkart başantrenörü Mustafa Kavaz ile Ziraat Bankkart’ın orta oyuncusu Bedirhan Bülbül katıldı.

İlk sözü alan Halkbank başantrenörü Atik, Halkbank-Ziraat Bankkart müsabakalarının “El Clasico” niteliğinde oynanan maçlar olduğunu söyledi.
“Öncelikle Başta Ulu Önder Mutafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm öğretmenlerimizin gününü kutluyorum” diyen Atik, maçların sadece Türkiye’de değil Avrupa’da da izlendiğini belirten belirterek şöyle konuştu:

“Saha içinde birbirimizin ezeli rakibi, saha dışında birbirimizin dostu, arkadaşıyız. Cumartesi günü oynanacak maça Ankaralı bütün voleybolseverleri davet ediyorum. Bir voleybol şöleni olacağı öngörüyorum. İki takımın da belli yönlerde denk olduğunu, rekabetin üst düzeyde olacağını düşünüyorum. Gününde olan ve taktik uygulamaları iyi yapan takım galip gelecek.”

Halkbank Kaptanı Aslan Ekşi de 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutlayarak başladığı konuşmada, müsabakada seyir zevkinin yüksek olacağını dile getirerek, “Güzel bir maç bizi bekliyor. Taraftarlarımızı maça bekliyoruz. Gelemeyenler de televizyon başından muhakkak bizi destekleyeceklerdir” dedi.

Telafisi olan bir maç

Sözlerine tüm öğretmenlerin Öğretmen Günü’nü kutlayarak başlayan Ziraat Bankkart başantrenörü Mustafa Kavaz, Ziraat Bankkart-Halkbank maçlarının her dönem rekabet içerisinde oynandığını dile getirdi. Sonucun kendileri için önemli olduğunu aktaran Kavaz, şöyle devam etti:

“İki takım da varını yoğunu ortaya koyacaktır. Telafisi olabilecek bir maç. Daha stresli ve daha önemli dönemlerde oynadığımız zamanlar olmuştu. Şu an bakıldığında aşırı baskı ve stres çok fazla yok. Bence iki takım için de mühim olan seviyeyi belirlemek ve nerede olduğunu görebilmektir. Umarım gelen taraftara keyifli bir maç izlettirebiliriz.”

Ziraat Bankkart’ın oyuncusu Bedirhan Bülbül ise derbi öncesi heyecanlı olduğunu vurgulayarak, “Cumartesi gününü iple çekiyorum. Çok yoğun bir tempo içerisindeyiz. İki takım da çok donanımlı sporculara sahip. Güzel bir derbi olacağını düşünüyorum” değerlendirmesini yaptı.

Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.