Filenin Sultanları, Çin’e galibiyetle veda ediyor

Filenin Sultanları, 2023 FIVB Kadınlar Milletler Ligi ikinci haftası son maçında Dominik Cumhuriyeti ile karşılaştı.

Çin’in ev sahipliğinde Hong-Kong Coliseum’da oynanan karşılaşmayı; Filenin Sultanları 2325, 1925, 2523 ve 2025 sonuçlanan setlerle 3-1 kazandı ve ikinci haftayı galibiyetle tamamladı.

Karşılaşmanın en skorer ismi Türkiye’den 29 sayıyla Melissa Vargas olurken; Zehra Güneş 14, Hande Baladın 12, Ebrar Karakurt 8, Eda Erdem 6, Elif Şahin 4 ve Saliha Şahin 1 sayıyla galibiyete katkı veren isimler oldu.

Filenin Sultanları, 2023 FIVB Kadınlar Milletler Ligi’nin ikinci haftasında Hollanda, Kanada ve Dominik Cumhuriyeti’ni yenerken; Polonya’ya mağlup oldu.

 

Haberi Paylaş

5.229 thoughts on “Filenin Sultanları, Çin’e galibiyetle veda ediyor

  1. kaan says:

    Elifi hem oynadığı, hem oynattığı oyundan ötürü tebrik ediyorum. elifi hiç bu kadar iyi oynarken görmemiştim. Vargas desen söyleyecek söz bulamıyorum. Voleybolun Jordan’ı!!! milli takımın hücum gücüne en az % 50 kattı. Zehrayı uzun bir aradan sonra voleybol oynarken gördüm. Voleybolu hatırlamış. eski oyunundan esintiler vardı. Bu maç bence VNL başladığından bu yana oynadığımız en iyi maç oldu. takım olarak iyiydik. Fakat özellikle ilk sette yine servis hatalarında zirve yaptık. ilk sette durum 7-7 iken dominik ilk 4 sayısını bizim outa attığımız servislerden aldı. allahtan sonradan toparladık. dominik deyip geçmeyin; bu takım çok ters geliyor bize. acayip bir takım herkesi yenebilir herkese de yenilebilirler. polonyayı da yenmiş olsak (ki kesinlikle bizden iyi değiller) çok verimli bir 2.tur olacaktı. şimdi en çok merak ettiği 3.tur da bu takım da neriman olacak mı! kesinlikle olmalı diyorum. zira vargasa çok yükleniyoruz mutlaka destek olacak birileri lazım. Neriman gerek tecrübesiyle gerek kalitesiyle bu milli takımda kesinlikle olmalı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.