Filenin Sultanları’na İz Bırakanlar ödülü

İzmir’in toplumsal değerlerine güncel bir hafıza olmak amacıyla İz Gazete tarafından her yıl verilen ‘İz Bırakanlar Ödülleri’nin 2023 yılındaki sahipleri belli oldu. Ödüller, cuma günü yapılacak geniş katılımlı törende sahiplerine takdim edilecek.

Cumhuriyetimizin 100’üncü yılında kazandıkları şampiyonluklarla tüm Türkiye’nin göğsünü kabartan, dünyaya ismimizi duyuran Kadın Milli Voleybol Takımımız, İz Bırakanlar Ödülleri’nin sahibi oldu. Ödül, Filenin Sultanları’nın pasörü Cansu Özbay’a takdim edilecek.

Ödülle ilgili olarak organizasyonun internet sitesine yer alan haberlerde şu ifadelere yer verildi: “Filenin Sultanları, 2023 yılı millî takım sezonunda; Milletler Ligi Şampiyonluğu, Avrupa Şampiyonluğu ve Dünya Kupası şampiyonluklarıyla 3 kupa birden kazanmıştı. Kazanılan bu kupalar, bir kupadan çok daha fazlasını ifade etmiş; Cumhuriyet değerlerine saldıran, kız çocuklarının ve kadınların voleybol oynamasının yasaklanmasını isteyen, buna cüret eden gericilere karşı toplumsal bir mesaj olmuştu. Bu ödül, milli takımımızın pasörü olan ve 2023 Avrupa Kadınlar Voleybol Şampiyonası’nın En İyi Pasörü seçilen, İzmir’in gururu Cansu Özbay’a verilecek.”

 

Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.