Filenin Sultanları’nın 14 kişilik Antalya kadrosu belli oldu

Dünya 1 numarası, son VNL şampiyonu A Milli Kadın Voleybol Takımımız, 2024 yılı milli takım sezonunu Antalya’da açıyor.

Filenin Sultanları, FIVB Milletler Ligi’ne (VNL) bu yıl Antalya etabıyla başlayacak. Milliler, Antalya etabında; Japonya, Hollanda, İtalya ve Fransa’yla mücadele edecek.

Bu seneki ilk sınavını VNL’de verecek son şampiyon A Milli Kadın Voleybol Takımı, üç ayaktan oluşan organizasyonda her hafta 4 karşılaşma yapacak.

“Filenin Sultanları”, ligin ilk haftasında 14-19 Mayıs’ta Antalya’da, ikinci haftasında 28 Mayıs-2 Haziran’da ABD’de, üçüncü haftasında da 11-16 Haziran’da Çin’de mücadele edecek.

16 takımın mücadele edeceği VNL’de üç hafta sonunda puan cetvelinde ilk 8 sırada yer alan takımlar, finallerde mücadele etme hakkı kazanacak.

A Milli Kadın Voleybol Takımı’nın VNL’nin ilk haftasında yapacağı maçların programı şöyle:

15 Mayıs Çarşamba:

20.00 Japonya-Türkiye (TRT Spor Yıldız)

16 Mayıs Perşembe:

20.00 Hollanda-Türkiye (TRT Spor Yıldız)

18 Mayıs Cumartesi:

20.00 İtalya-Türkiye (TRT Spor Yıldız)

19 Mayıs Pazar:

20.00 Fransa-Türkiye (TRT Spor Yıldız)

Millilerimizin ilk haftadaki idari ve teknik kadrosu ile sporcu kadrosu şu şekilde:

Pelin Çelik – Takım Menajeri
Daniele Santarelli – Başantrenör
Diego Flisi – Yardımcı Antrenör
Andrea Zotta – Yardımcı Antrenör
Recep Vatansever – Yardımcı Antrenör
Artun Aksan – İstatistik Antrenörü
Marco Greco – İstatistik Antrenörü
Şafak Sezer – Alan Antrenörü
Baran Yılmaz – Alan Antrenörü
Francesco Zucca – Fizyoterapist
Ilenia Marin – Fizyoterapist
Marco Da Lozzo – Kondisyoner
Marco Sesia – Kondisyoner
Murat Beder – Masör
Murat Yücekök – Medya Sorumlusu

Pasörler: Cansu Özbay, Elif Şahin

Pasör Çaprazları: Melissa Vargas

Smaçörler: Hande Baladın, Ebrar Karakurt, İlkin Aydın, Derya Cebecioğlu, Tuğba İvegin

Orta Oyuncular: Zehra Güneş, Aslı Kalaç, Beyza Arıcı

Liberolar: Simge Aköz, Gizem Örge, Ayça Aykaç Altıntaş

Antalya etabında oynanacak diğer karşılaşmaların programı ise şu şekilde:

14 Mayıs Salı
17.00 Bulgaristan-Hollanda (TRT Spor Yıldız)
20.00 İtalya-Polonya (TRT Spor)

15 Mayıs Çarşamba
17.00 Fransa-Almanya (TRT Spor veya TRT Spor Yıldız)

16 Mayıs Perşembe
14.00 Almanya-İtalya (TRT Spor Yıldız)
17.00 Bulgaristan-Japonya (TRT Spor veya TRT Spor Yıldız)

17 Mayıs Cuma
14.00 Japonya-Almanya (TRT Spor veya TRT Spor Yıldız)
17.00 Fransa-Polonya (TRT Spor veya TRT Spor Yıldız)
20.00 İtalya-Bulgaristan (TRT Spor veya TRT Spor Yıldız)

18 Mayıs Cumartesi
14.00 Polonya-Hollanda (TRT Spor veya TRT Spor Yıldız)
17.00 Fransa-Bulgaristan (TRT Spor veya TRT Spor Yıldız)

19 Mayıs Pazar
14.00 Almanya-Hollanda (TRT Spor veya TRT Spor Yıldız)
17.00 Polonya-Japonya (TRT Spor veya TRT Spor Yıldız)

Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.