Filenin Sultanları’nın çeyrek finaldeki rakibi kim olacak?

Hollanda ve Polonya’nın ev sahipliğinde düzenlenen 2022 FIVB Kadınlar Dünya Şampiyonası’nda ikinci tur maçları devam ediyor.

İlk turda grubunu lider tamamlayarak adını ikinci tura yazdıran A Milli Kadın Voleybol Takımımız, F Grubu’ndaki ilk iki maçında Almanya ve Kanada’yı rakiplerine set vermeden mağlup etmeyi başarmıştı. İlk iki maçının ardından çeyrek finali garantileyen ve gruptaki üçüncü maçında Amerika Birleşik Devletleri ile karşılaşan Filenin Sultanları, mücadeleden 3-1 mağlup ayrılmıştı.

Millilerimiz, çeyrek final öncesi son maçında turnuvaya 8’de 8 ile yenilgisiz devam eden ve grupta liderliği garantileyen Sırbistan ile karşılaşacak. Çeyrek finaldeki rakibimizin belirlenmesi adına önem taşıyan mücadele, 8 Ekim Cumartesi günü saat 18.30’da Atlas Arena’da oynanacak ve TRT Spor Yıldız ekranlarından canlı yayınlanacak.

ABD-Tayland mücadelesinin karar setine gitmesiyle çeyrek finalde Polonya ile eşleşmeyeceğimiz netleşti. Grubun son maçında 21.30’da ev sahibi Polonya, son sırada yer alan Almanya ile karşılaşacak.

Hangi durumda hangi eşleşme olacak?

Türkiye, Sırbistan karşısında en az iki set alırsa diğer sonuçlara bakılmaksızın grubu ilk üçte tamamlayacak ve ABD ile eşleşecek.

Türkiye, Sırbistan karşısında iki set alamazsa ve Polonya, Almanya’yı puan vermeden yenerse Türkiye-Sırbistan eşleşmesi olacak.

Türkiye, Sırbistan karşısında set(ler) alamazsa ve Polonya, Almanya’ya puan kaybederse Türkiye-ABD eşleşmesi olacak.

 

Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.