“Final etabı bizi bu şampiyonluk için hazırladı”

2021/22 sezonunu 5 kupa ile tamamlayan Vakıfbank, bugün düzenlenen programda basın mensupları ile bir araya geldi. Takımın liberoları Ayça Aykaç ve Aylin Sarıoğlu ile orta oyuncu Kübra Akman, Voleybolun Sesi’ne açıklamalarda bulundu.

Şampiyonlar Ligi’nde gösterdiği performansla Rüya Takım için aday gösterilen Ayça Aykaç, “5 kupa hedefi, sezon başında bizim için bir hayaldi. Antrenmanlarımızı ve çalışmalarımızı bu hedef doğrultusunda yaptık. Gerçekten hala inanamıyoruz. Beş kupa kazanarak unutulmaz bir sezon yaşadık. Hedeflerimizi gerçekleştirdiğimiz için çok mutluyuz. “dedi.

Beş kupa hedeflerini gerçekleştirdikleri için çok mutlu olduğunu söyleyen Aylin Sarıoğlu,”Buraya gelirken Vakıfbank’ın ne kadar büyük bir aile ve her hedefe sağlam adımlarla giden bir kulüp olduğunu biliyordum. Zor olacağını biliyorduk ve her türlü zorluğun üstesinden geldik. Kazanılan 5 kupa elbette tesadüf değil. Çok büyük çalışmanın ve emeğin karşılığı.” açıklamasını yaptı.

Fenerbahçe Opet ile oynadıkları final serisinin sezonda kendilerini en çok zorlayan eşleşme olduğunu belirten Aylin Sarıoğlu, “Final etabı bizi çok zorladı ama Şampiyonlar Ligi Süper Finali’ne hazırladı. Her sezon yoğun fikstüre karşı oynuyoruz. Mental olarak dalgalanmalar yaşıyoruz. Ama buna her zaman hazırlık olmak zorundayız. Her ne kadar zorlansak bile güzel bir şekilde bitirdiğimizi düşünüyorum.” dedi.

Kübra Akman ise gelen başarıyı, “Gerçekten inanılmaz gururluyuz. Dünya ve Avrupa Şampiyonası kupasını bir kez daha evimize getirdiğimiz için çok mutluyuz. Çok büyük emek verdik. Bu büyük başarı için çok çalıştık.” cümleleri ile ifade etti.

Haberin Fotoğrafları

Haberi Paylaş

Comments are closed.