Haak: “Sizi seviyorum”

2021/22 sezonunu 5 kupa ile tamamlayan Vakıfbank, bugün düzenlenen programda basın mensupları ile bir araya geldi. Sezon boyu gösterdikleri performansla bu başarıda büyük pay sahibi olan Isabelle Haak ve Gabi Guimaraes, Voleybolun Sesi’ne açıklamalarda bulundu.

Sezon için zor bir hedef koyduklarını söyleyen Isabelle Haak, “Tabii ki bunu gerçekleştirebilmek kolay değil. Bu hedef uğruna günbegün çalıştık. Sonunda başardığımız için gerçekten çok mutluyum. Vakıfbank’ta kişisel ve kariyer olarak çok gelişim gösterdim. Giovanni ve takım arkadaşlarımdan çok şey öğrendim. Bunun için gerçekten çok minnettarım. Bütün taraftarımıza çok teşekkür ediyorum. Sizi seviyorum.” dedi.

Süper Final’de gösterdiği performansla finalin En Değerli Oyuncusu seçilen Gabi Guimares ise, “Bu, bizim büyük bir hayalimizdi. Tabii ki hiç bir zaman kolay olacağını düşünmedik. Sezona başlarken hedefimiz bu beş kupayı da kazanmaktı. Her oynadığımız final birbirinden çok daha zorlu oldu. Adım adım bu finalleri oynamaya çalıştık. Giovanni bize her zaman baskı hak edilmiş bir ayrıcalıktır diyordu. Bu mantalite ile yolumuza devam ettik ve kendimizi biraz daha zorladık. Uzun bir sezonu geride bıraktık. Milli Takım sezonun ardından bu kadar uzun bir sezonda finaller oynamak bizim için hem mantalite hem de fiziksel açıdan çok zorlayıcıydı. Bununla baş etmemiz gerektiğini biliyorduk. Hazırlıklı olarak yola çıktık.” açıklamasını yaptı.

 

 

Haberi Paylaş

Comments are closed.