Final Four’da son adım

Vakıfbank Güneş Sigorta Kulübü Başkanı İlker Aycı, düzenlenen basın toplantısında, dörtlü finalde teknik kadro ve oyuncularının kupayı kazanmak için ellerinden geleni yapacağını söyledi.

Aycı, Türk voleybolunun tarihi sayfalarından birine sahne olan Challenge Cup’ta yürüyüşlerinin devam ettiğini vurgulayarak, ’’Artık maratonun son yüz metresini koşuyoruz. İnşallah Türk voleybol sayfalarına altın harflerle yazılacak bir zafer için hafta sonunu iple çekiyoruz. Teknik kadroma ve oyuncularıma çok güveniyorum. Bu şampiyonluğu kazanmak için ellerinden geleni yapacaklarından hiç şüpheniz olmasın’’ diye konuştu.

Bu kupada netice ne olursa olsun, bir dahaki yıl yine kupa almak için Bursa seyircisinin takımları ateşlemek konusunda çok başarılı olduğunu kaydeden İlker Aycı, ’’Bursa seyircisi oldukça ateşli bir seyirci. Zaman zaman (A) Milli Futbol Takımı da orada oynuyor. Türkiye’nin iki büyük takımı orada 2 şampiyonluk elde etti. Biz 3. şampiyonluğu elde etmek için Bursa’yı tercih ettik’’ dedi.

-ANTRENÖR PİNHEİRO: ’’ZOR BİR TURNUVA OLACAK’’-
Antrenör Claudio Lopes Pinheiro ise dörtlü finalde 4 güçlü takımın mücadele edeceğini belirterek, ’’Zor bir turnuva olacak’’ diye konuştu.

Bu yıl dörtlü finale katılmanın çok önemli olduğunu ifade eden Pinheiro, ’’Şu anda Avrupa kupasında kalan tek takımız. Oldukça zor bir turnuva olacak. 4 tane güçlü takım var. Dörtlü finale kalmak ilk hedefimizdi, şimdi Alman takımıyla yapacağımız maçı düşünüyoruz’’ dedi.

Türk voleybolunun geliştiğini anlatan Pinheiro, önümüzdeki 2-3 yılda önemli oyuncular geldiği sürece Türkiye liginin İtalya ligi seviyesine geleceğine inandığını söyledi.

Menajer Nalan Ural ise kupayı kazanmak için sonuna kadar mücadele edeceklerini vurgulayarak, ’’Kupayı en fazla isteyen takım biz olacağız. Teknik kadro ve oyuncularımız tek vücut olacak. Bursa seyircisinin desteğiyle orada rakiplerimizi boğacağımızı düşünüyorum. Takımımızın orada şampiyon olacağına inanıyorum’’ dedi.

Ural, hasta olan Arzu’nun çok önemli bir rahatsızlığı olmadığını, dörtlü finale yetişeceğini söyledi.

Takım kaptanı Aysun Özbek de takıma güvendiğini belirterek, ’’Bursa’da şampiyon olmak istiyoruz, inşallah kupayı kazanacağız’’ diye konuştu. Basın toplantısına, başkan yardımcısı Ömer Faruk Ergin, voleybol şube sorumlusu Tayfun Özeren, teknik heyet ve oyuncular da katıldı.

-DÖRTLÜ FİNAL PROGRAMI-
Atatürk Spor Salonu’nda yapılacak dörtlü finalde, Vakıfbank Güneş Sigorta’nın yanı sıra Almanya’nın Dresdner SC, İtalya’nın Infoplus Minetti Imola ve Romanya’nın Stiina Bacau takımları mücadele edecek. Turnuvanın programı şöyle:

15 Mart Cumartesi
16.30 VakıfBank Güneş Sigorta – Dresdner SC
19.00 Infoplus Minetti Imola – Stiinta Bacau

16 Mart 2008
14.00 Üçüncülük maçı
16.30 Final maçı

Turnuvada hakem olarak, Azerbaycan’dan Eldar Aliyev, Lüksemburg’dan Pierre Majerus, Slovakya’dan David Gril, İspanya’dan Susana Maria Rodriguez Jativa ve Türkiye’den Abdülkadir İlbeyli görev yapacak.

2003-2004 sezonunda yine Bursa’da gerçekleşen Top Teams Cup’ta şampiyon olan Vakıfbank Güneş Sigorta, Challenge Cup’ta da şampiyonluğa ulaşarak, futbol ve basketbol da dahil olmak üzere Avrupa’da üst düzey bir organizasyonda ikinci kez kupa kaldıran ilk Türk takımı olmayı hedefliyor.


Haberi Paylaş

Comments are closed.