“Finalde İtalya’ya karşı oynarsak mutlu olurum”

Hollanda ve Polonya’nın ev sahipliğinde düzenlenen 2022 FIVB Kadınlar Dünya Şampiyonası yarı finalinde Amerika Birleşik Devletleri’ni 3-1 mağlup ederek adını finale yazdıran Sırbistan’da başantrenör Daniele Santarelli, galibiyetin ardından İtalya basınına konuştu.

Takımıyla gurur duyduğunu dile getiren Santarelli: “Galibiyeti çok az kutladık çünkü final bizi bekliyor. Hayalimizi gerçekleştirmek için hala son derece önemli bir adımımız var, öte yandan dünkü maçtan sonra son derece yorgundum ve finali kutlayamadım. Herkesle son derece gurur duyuyorum. Takım, teknik kadro, federasyon, burada olmak için elinden gelenin en iyisini yapan herkes… Bu benim için çok iyi bir sonuç. Bu takım daha önce tamamen farklıydı. Herkes bizden sanki dört yıl önceki takımmışız gibi bahsediyor ama hepsi tamamen farklı. Sonuçlardan gerçekten memnunum. Son aylarda ABD gibi büyük bir rakibi üç kez yendik. Ayrıca, Polonya’ya karşı zaferi taraftarlarının önünde kazandık ve inanılmazdı ancak bu son değil. Konsantre olmalıyız, dinlenmeliyiz ve altın madalyayı kazanmak için elimizden gelenin en iyisini yapmalıyız.” şeklinde konuştu.

İkinci yarı finalde İtalya’nın bu akşam saat 21.00’de Brezilya’ya karşı oynayacağı maçla ilgili konuşan Santarelli, final için rakip isteğini de belirtti: “Tabii ki ikinci yarı finalde birçok nedenden dolayı İtalya’yı destekliyorum. Sadece İtalyan olduğum için değil; orada çok fazla arkadaşım, eski oyuncularım, eşim olduğu için. Finalde İtalya’ya karşı oynarsak mutlu olurum.”

Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.