“Finalde yer almak temel hedefimiz”

Halkbank’ın, 2024 CEV Şampiyonlar Ligi macerası kura çekimi ile başladı. Başkent temsilcisi, C Grubu’nda Berlin Recycling Volleys (Almanya), Gas Sales Bluenergy PIACENZA (İtalya) ve Sport LISBOA e Benfica (Portekiz) takımlarıyla eşleşti.

Kura ile ilgili görüşlerini açıklayan Halkbank Spor Kulübü Başkan Yardımcısı Ergin Kaya geçen yıl kapısından döndükleri finali bu yıl oynamak istediklerini söyledi.

Ergin Kaya, şu görüşleri paylaştı:

“Bu yıl da ait olduğumuz yerde, CEV Şampiyonlar Ligi’ndeyiz. Birbirinden kıymetli takımlarla gruptan çıkma mücadelesi vereceğiz. Rakiplerimize saygı duyuyoruz ama gruptan lider çıkmak ve ülkemizi en iyi şekilde temsil etmek için elimizden geleni yapacağız. İyi bir takımımız var, onlara inanıyoruz. Geçen yıl kapısından döndüğümüz finalde yer almak temel hedefimiz.”

Kalitemiz yüksek

Halkbank Voleybol Takımı Başa Antrenörü Slobodan Kovac yaptığı açıklamada, grubun zor olduğunu düşündüğünü belirterek, “Fakat yarışacağımız ortam Şampiyonlar Ligi, bu yüksek seviyede kolay rakip bulamazsınız! Biz Halkbank takımıyız ve herkesle başa baş oynayacak kaliteye sahibiz” diye konuştu.

Gruptaki rakiplerini de kısaca yorumlayan Kovac, sözlerini şu sözlerle tamamladı:

“Piacenza’nın iyi ve deneyimli oyuncuları var. Berlin geçen yıl iyi voleybol oynadı. Ancak baş antrenörleri ile bazı oyuncular takımdan ayrıldı. Benfica ise iyi oynayan bir ekip. Her zaman Brezilyalı oyunculara güvenerek takımlar oluşturdular. Bu ekipler arasında öncelikli hedefimiz grup etabını ilk sırada tamamlamak olacak.”

Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.