FIVB: Bologna, Türkiye’de olan yüksek standartları karşılamadı

Uluslararası Voleybol Federasyonu (FIVB), 2022 Erkekler Voleybol Milletler Ligi’nin final turnuvasının düzenlendiği İtalya’nın Bologna kentinde yaşananlardan dolayı açıklama yaptı.

İran, Fransa ve Polonya’nın milli takımları, VNL’nin sekizli finalleri için Bologna’daki koşullardan şikayet ettiler. Gelen şikayetlerin ardından FIVB sessiz kalmadı ve bildiri yayınladı.

“Voleybol Dünyası bu şikayetleri çok ciddiye alıyor ve neden olunan rahatsızlıklardan dolayı sporculardan ve takımlardan özür diliyor. Koşulların Voleybol Dünyası tarafından belirlenen ve Türkiye’deki kadınlar VNL finalleri tarafından örneklenen yüksek standartları karşılamaması bizi son derece hayal kırıklığına uğrattı. Voleybol Dünyası, organizatörlerin bu sorunları hızlı bir şekilde düzeltmelerini sağlamak için çalışırken, dünya standartlarında etkinlikler, eşsiz TV yayınları ve dünyanın önde gelen spor sunumları sağlayarak dünyanın dört bir yanındaki voleybol taraftarlarını birbirine bağlama sözünü yerine getirmeye devam edecektir” dedi.

Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.