FIVB Meksika’yı yakın takibe aldı

FIVB, 2009 Genç Bayanlar Dünya Şampiyonası’nın önceden kararlaştırıldığı gibi Meksika’da yapılacağını doğruladı. Turnuva, Tijuana kentinde 16-25 Temmuz 2009 tarihleri arasında yapılacak.

FIVB Kriz Yönetim Birimi, H1N1 virüsünden kaynaklanan domuz gribi hastalığını gerek Meksika’da, gerekse Dünyada yakından izlediğini belirterek, turnuvada yer alacak sporcu ve diğer görevlilerin sağlığını tehdit eden durum olmadığına kanaat getirdi.

Kriz Yönetim Birimi, gelişmeleri yakından takip edeceğini, kendilerine taahhüt edilen önlemlerin uygulama safhalarını denetleyeceğini de ayrıca bildirdi.

Bu gelişmenin dışında FIVB, Meksika’nın SWATCH FIVB Genç Erkekler ve Genç Bayanlar  (U-21) Plaj Voleybolu Şampiyonalarına ev sahipliğini reddettiğini bildirdi. Bu gelişme üzerine FIVB, organizasyonları yapacak alternatif yer arayışına girdi.

Bazı ülke federasyonlarının talip olduğu şampiyona, 2-6 Eylül 2009 tarihlerinde yapılacak. Gençler Plaj Voleybolu Dünya Şampiyonası ilk kez 2001’da Fransa’da, son turnuva ise geçtiğimiz yıl İngiltere’de yapılmıştı.


Haberi Paylaş

Comments are closed.