FIVB Plaj Voleybolu Dünya Turu Aydın Etabı sona erdi

Aydın Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Voleybol Federasyonu işbirliği ile Aydın Atatürk Kent Meydanı’nda gerçekleştirilen FIVB Plaj Voleybolu Dünya Turu’nun 2 Yıldızlı ayaklarından biri olan Aydın Etabı, 19 Mayıs 2019, Pazar günü, bayanlar ve erkekler kategorilerinde oynanan üçüncülük vefinal karşılaşmalarıyla sona erdi.

Erkekler kategorisindeki üçüncülük karşılaşmasında Almanya’danWinter-Walkenhorstikilisi,Hollanda’danBouter-Penningaikilisini21-16ve21-17‘lik setlerle2-0mağlup ederek bronz madalyanın sahibi oldular.

Erkekler final mücadelesinde ise;Polonya’danRudol-Szalankiewiczikilisi,İtalya’danRanghieri-Caminatiikilisini,21-14, 19-21ve15-13‘lük setlerle2-1mağlup ederek şampiyon oldu ve altın madalyanın sahibi oldular.

Bayanlar kategorisinde ise; Rusya’danBocharova-Voroninaikilisi,Ukrayna’dan Samoday-Luninaikilisini21-17, 16-21ve16-14‘lüksetlerle2-1mağlup ederek şampiyon oldu ve altın madalyanın sahibi oldular.

Üçüncülük mücadelesinde de İsviçre’denCaluori-Gersonikilisi,Kanada’dan Pischke-Bukovec ikilisini21-14ve21-14‘lük setlerle2-0mağlup ederek bronz madalyanın sahibi oldular.

Ayrıca, final mücadeleleri öncesinde oyuncular, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı olması nedeniyle sahaya“19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Kutlu Olsun ve Milli Mücadelenin 100. Yılı”pankartlarla çıktılar.

Finalmaçlarından sonra yapılan törenle ise; kupa, madalya ve ödüller sahiplerini buldu.

Bayanlar kategorisinde turnuvanın üçüncüsü olan İsveçre’denCaluori-Gersonikilisine; madalya ve ödül çekleriniFIVB/CEV Teknik Delegesi Pier Paolo MurgioniveBader City Club Fitness Merkezi Müdürü Kahraman Mertverdi.

Turnuvayı ikinci olarak tamamlayan Ukrayna’danSamoday-Luninaikilisini kupa, madalyaları ve ödül çeklerini;Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay‘dan aldılar.

Bayanlar kategorisinin şampiyonları Rusya’danBocharova-Voroninaikilisine kupa, madalya ve çekleriniAydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem ÇerçioğluveTVF Başkan Vekili Alper Sedat Aslandaşverdi.

Erkekler kategorisinde turnuvanın üçüncüsü olan Almanya’danWinter-Walkenhorstikilisinemadalya, kupa ve çekleriniFIVB/CEV Teknik Delegesi Pier Paolo MurgioniveKahyaoğulları A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Cihan Kahyaoğullarıverdi.

Turnuvayı ikinci olarak tamamlayan İtalya’danRanghieri-Caminatiikilisine madalya, kupa ve ödül çeklerini;Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atayverdi.

Erkekler kategorisinin şampiyonları Polonya’danRudol-Szalankiewiczikilisine ise; madalya,kupaları ve ödül çeklerini;Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem ÇerçioğluveTVF Başkan Vekili Alper Sedat Aslandaşverdi.

Ayrıca; TVF Başkan Vekili Alper Sedat Aslandaş, FIVB Plaj Voleybolu Teknik DelegesiPier Paolo Murgioniile bu harika organizasyona ev sahipliği yapan ve bu harika organizasyonun Aydın’a gelmesini ve organizasyonun başarıyla gerçekleşmesini sağlayan Aydın Büyükşehir Belediye BaşkanıÖzlem Çerçioğlu’naşükran plaketi takdim etti.

Aydın Büyükşehir Belediye BaşkanıÖzlem Çerçioğluda,TVF Başkan Vekili Alper Sedat Aslandaş’ateşekkür ederek şükran plaketi takdim etti.


Haberi Paylaş