Fonex Şirketler Ligi’nde yarı final heyecanı

24 Kasım 2012 tarihinde başlayan Fonex Şirketler Voleybol Ligi ve Fonex Şirketler Kadınlar Voleybol Ligi’nde yarı final heyecanı yaşanıyor.

16 Takımın yer aldığı ve bu sene beşinci sezonunu yaşayan Fonex Şirketler Voleybol Ligi’nde 2009 şampiyonu Mercedes-Benz Türk, son şampiyon Arçelik, daha önce iki kez yarı finale yükselen Ravago Group, lige ilk defa katılan ve ligin flash takımlarından olan Avea oynanan 36 maç sonunda son dört takım arasına kalmayı başaran şirketler oldular.

Bu yıl ikinci defa düzenlenen kadınlar liginde ise yine son şampiyon Mercedes-Benz Türk’ün yanı sıra Finansbank, Türkiye İş Bankası ve Tüpraş’lı sultanlar şampiyonluk maçına çıkmak için karşı karşıya gelecekler.

Geçtiğimiz hafta oynanan çeyrek final maçlarında şu sonuçlar alındı ve panorama şöyle oluştu;
(25) Garanti Emeklilik 1-3 Ravago Group (32)
(26) Avea 3-0 Doğuş Otomotiv (31)
(27) Turkcell 1-3 Arçelik (30)
(28) Tüpraş 0-3 Mercedes-Benz Türk (29)

Fonex Haftanın Oyuncusu :Kerem Pekünlü (Avea)
British English Haftanın Takımı :Arçelik
Lig Radyo Haftanın Karması :Semih Yarsık (Avea), Onur Aslan (Mercedes-Benz Türk), İsmail Onbaşıoğlu (Arçelik), Kerem Pekünlü (Avea), Yavuz Başal (Doğuş Otomotiv), Ahmet Hatipoğlu (Ravago Group)

Bayrampaşa Belediye’sinin ülkemize kazandırdığı spor alanlarından biri olan Semih Erden Spor Salonu’nda oynanacak Yarı Final Müsabakalarının Programı şu şekilde;
12:30 Arçelik – Mercedes-Benz Türk (erkekler)
14:00 Mercedes-Benz Türk – Finansbank (kadınlar ligi)
15:30 Türkiye İş Bankası – Tüpraş (kadınlar ligi)
17:00 Ravago Group – Avea (erkekler)

 Haberi Paylaş

Comments are closed.