Fonex Şirketler Voleybol Liginde ödüller sahiplerini buldu

Fonex ana sponsorluğunda, SporMax Türkiye tarafından düzenlenen Fonex Şirketler Voleybol Ligi ve Fonex Şirketler Kadınlar Voleybol Ligi’nin 2012-2013 sezonu 9-10 Şubat haftasında oynanan final maçlarıyla sona erdi.

Bayrampaşa Beledisi Semih Erden Spor Salonun’nda oynanan karşılaşmalar sonunda Fonex Şirketler Voleybol Ligi Şampiyonu Avea kupasını TVF Başkan Vekili Mustafa Ekşi’nin elinden alırken Fonex Şirketler Kadınlar Ligi şampiyonu Mercedes-Benz Türk kupasını eski milli voleybolcumuz TVF Yönetim Kurulu üyesi Bahar Mert Üçokları’ın elinden aldı. 

Spora her zaman destek olan Fonex’in ana sponsorluğunda bu yıl beşincisi düzenlenen Şirketler Voleybol Ligi’nde 16 takım yer aldı.  40. maçta Avea ve Mercedes-Benz Türk şampiyonluk için karşılaştı. Sahadan 3-1 galip ayrılan Avea şampiyonluğa ulaştı. British English En Değerli Oyuncu” Avea takımından kaptan Kerem Pekünlü seçildi. Başarılı sporcular ve takımlar ödüllerini TVF Başkan Vekili Mustafa Ekşi takdim etti.

Bu yıl ikincisi gerçekleştirilen kadınlar kategorisinde ise 10 takım kupa için mücadele etti. Oynanan 28 karşılaşma sonunda finalde Türkiye İş Bankası’nı 2-0 geriden gelerek 3-2 yenen Mercedes-Benz Türk’ün sultanları Şirketler Kadınlar Voleybol Ligi’nde ikinci kez kupanın sahibi oldu. Neslihan Y. Saral (Mercedes-Benz Türk) British English En değerli Oyuncu ödülünün sahibi oldu. Ödülleri TVF Yönetim Kurulu üyesi Bahar Mert Üçoklar verdi.

Erkeklerde Mercedes-Benz Türk turnuvayı ikinci, geçen yılın şampiyonu Arçelik ise 3. tamamladı. Ravago Group ise dördüncü oldu.

Kadınlar Ligi’nde ise Türkiye İs Bankası gümüş madalya aldı. Tüpraş bronz madalyanın sahibi olurken Finansbank dördüncü sırada yer aldı. 
 
Bireysel Ödüllerle Oyuncular Gururlandı
Voleybolunsesi.com’un sponsorları arasında yer aldığı Fonex Şirketler Voleybol Ligi ve Fonex Şirketler Kadınlar Voleybol Ligi’nin kupalar sahiplerini bulurken, bireysel ödüllerde birinci olan sporcular gururlandı. voleybolunsesi.com En İyi Pasör Çaprazı ödülünü kazanan Şener Mutlu’ya (Ravago Group) ödülünü Genel Yayın Yönetmenimiz Zeliha Işık Erdoğan verdi.  

Erkekler
İstatistiklere Göre Kazanılan Ödüller

En İyi Servis Atan Oyuncu : Erem Çakıroğlu (Mercedes-Benz Türk – 14 Ace), En İyi Blok Yapan Oyuncu : Emrah Ağca (Anadolu Sigorta – 19 Blok), En İyi Hücum Yapan Oyuncu : Harun Işık (Ravago Group – 112 Sayı), En Skorer Oyuncu : Harun Işık (Ravago Group – 137 Sayı)

Sponsor Ödülleri
Fonex Fair Play Ödülü: Doğuş Otomotiv Takımı
voleybolunsesi.com En İyi Pasör Çaprazı : Şener Mutlu (Ravago Group),
S.O.S International En İyi Libero : Neslihan Yılmaz Saral (Mercedes-Benz Türk)
Allen Carr’s En İyi Orta Oyuncu : İsmail Onbaşıoğlu (Arçelik)
Couger En İyi Pasör : Semih Yarasık (Avea)
Lig Radyo En İyi Baş Smaçör : Onur Albert Aslan (Mercedes-Benz Türk)
British English En Değerli Oyuncu : Kerem Pekünlü (Avea)

Kadınlar Ligi
İstatistiklere Göre Kazanılan Ödüller

En İyi Servis Atan Oyuncu : Senem Türker (Vodafone – 27 Ace), En İyi Blok Yapan Oyuncu : Pelin Güzelocak Uçrak (T. İş Bankası – 19 Blok), En İyi Hücum Yapan Oyuncu : Senem Deveci (Tüpraş – 118 Sayı), En skorer Oyuncu : Pelin Güzelocak Uçrak (T. İş Bankası – 148 Sayı)

Sponsor Ödülleri
Fonex Fair Play Ödülü: Eczacıbaşı Girişim Takımı
voleybolunsesi.com En İyi Pasör Çaprazı : Melisa Metin (Mercedes-Benz Türk)
S.O.S International En İyi Libero : Işıl Aktaş (T. İş Bankası)
Allen Carr’s En İyi Orta Oyuncu :  Özlem Afacan (Finansbank)
Couger En İyi Pasör : Sena Sancak (Tüpraş)
Lig Radyo En İyi Baş Smaçör : Pelin Güzelocak Uçrak (T. İş Bankası)
British English En Değerli Oyuncu : Neslihan Yılmaz Saral (Mercedes-Benz Türk)

Ödül töreni fotoğrafları için tıklayınız…

Final maçı fotoğrafları için tıklayınız…

3.maçı fotoğrafları için tıklayınız…

 Haberi Paylaş