Fransız milli pasör Türkiye’ye geliyor

Vodafone Sultanlar Ligi ekiplerinden Çukurova Belediyespor, ilk devre maçlarının tamamlanmasının ardından transferde düğmeye bastı. Adana ekibi, Fransa Milli Takımı pasörü Nina Stojiljković ile sezonun kalan bölümü için anlaşma sağladı.

Geçmişte ülkesinde France Avenir, Nantes, Paris Saint-Cloud, Quimper Volley 29 formaları giydikten sonra profesyonel voleybol kariyerinin ilk ülke dışı deneyimini Slovenya’da Nova KBM Branik ile yaşayan 1996 doğumlu ve 178 cm. boyundaki oyuncu; Sırbistan’da Partizan, Slovenya’da Calcit Volley takımlarında oynadı. Son olarak 2023-2024 sezonunun ilk yarısında Romanya’da Dinamo București forması giyen Fransız pasör, 2023-2024 sezonunun kalan bölümünde Çukurova Belediyespor’un başarısı için ter dökecek.

Fransa Kadın Voleybol Milli Takımı as pasörlüğünü üstlenen oyuncunun kariyerinde FIVB Challenger Cup ve Avrupa Altın Ligi şampiyonlukları bulunuyor. Nina Stojiljković’in kulüp kariyerinde ise Fransa Ligi, Fransa Kupası, Slovenya Ligi ve Slovenya Kupası altın madalyası yer alıyor.

Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.