Futbol’daki karışıklık voleybolu etkiledi

Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) Başkanı Erol Ünal Karabıyık, ’’Türkiye’nin şike operasyonu süreciyle meşgul olması, TFF’nin çok önemli kararları bizim organizasyonumuz sırasında alması, mevzuat değişiklikleri yapması, spor sayfalarında onların daha fazla yer almasına sebep oldu’’ dedi.

Karabıyık, Ankara’da devam eden 2012 Olimpiyatları Avrupa Kıtası Voleybol Elemeleri kapsamında, Avrupa Voleybol Konfederasyonu (CEV) ile Avrupa Spor Yazarları Birliği (UEPS) tarafından TVF’nin desteğiyle basın mensupları için düzenlenen eğitim seminerinde, gazetecilerle biraraya geldi. Burada gazetecilerle sohbet eden TVF Başkanı Karabıyık, ’’Sizleri ağırlamaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Spor yazarları olarak sayfalarınızda istatistik kullanıp, yıldızlama yapıyorsunuz. Emin olun ki her sporcu gazeteyi ilk açtığında ona kaç yıldız verdiğinize bakar. Yorumlarınız onları tahminlerinizin çok üzerinde etkiler. Bu nedenle bu tür seminerler büyük önem taşıyor. Sizlerin de voleybolun içinde barındırdığı unsurları daha iyi değerlendirebilmeniz açısından, bu tür eğitim seminerlerini çok faydalı buluyorum’’ diye konuştu.

Elemelerin, Türkiye’de çok önemli bir döneme denk geldiğini ifade eden Karabıyık, şöyle devam etti: ’’Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de futbol, sporun önemli bir parçası. Ülkemiz enteresan bir süreçten geçiyor. Biz ’diğer sportif müsabakalar bu organizasyonun önüne geçer mi, futbol maçlarından dolayı bizim maçlarımız ikinci planda kalır mı?’ endişesi yaşarken, ’şike operasyonu’ olarak adlandırılan süreçte bazı gelişmeler yaşandı. Türkiye’nin bu süreçle meşgul olması, Türkiye Futbol Federasyonu’nun çok önemli kararları bizim organizasyonumuz sırasında alması, mevzuat değişiklikleri yapması, spor sayfalarında onların daha fazla yer almasına sebep oldu.’’

Basın mensuplarından futbolun rüzgarına kapılmamalarını isteyen Karabıyık, ’’Bizim hem yabancı basın mensuplarından hem de Türkiye Spor Yazarları Derneği yazarlarından beklentimiz, o rüzgara kapılmadan, sporun sadece futboldan ibaret olmadığını değerlendirmeleri ve diğer branşlara, özellikle de kendi branşım olduğu için voleybola daha fazla yer vermeleridir’’ dedi.


Haberi Paylaş