“Galatasaray ailesine dahil olduğum için çok mutluyum”

Galatasaray HDI Sigorta Kadın Voleybol Takımı, yeni sezona merhaba yemeğinde bir araya geldi.

Galatasaray Adası’nda düzenlenen organizasyona Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Cibara, teknik ve idari kadro ile oyunculardan İlkin Aydın, Kanami Tashiro, Duygu Düzceler, Bihter Dumanoğlu Yarkın, İrem Nur Özsoy, Ayçin Akyol, Fatma Beyaz, Emine Arıcı, Sude Hacımustafaoğlu, Elifsu Eriçek, Melisa Sazalan ve Yağmur Karaoğlu katıldı.

Yemeğin ardından Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Cibara, başantrenör Guillermo Hernandez ile Bihter Dumanoğlu Yarkın, İlkin Aydın, Ayçin Akyol, Duygu Düzceler ve Kanami Tashiro Galatasaray Televizyonu’na açıklamalar yaptı.

Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Cibara, “Bugün ilk antrenmanımızı yaptık. Bu eşsiz mekanda, asil ve eşsiz kulüpte olmanın ağırlığını daha da fazla hissediyorlar. Bu sene kendilerinden çok şey bekliyoruz. İlk amacımız bu sene 19-21 Eylül’de yapılacak olan Balkan Kupası. Onu önce alacağız. Daha sonra da Challenge Cup’ta sonuna kadar devam edeceğiz. Onu da almak istiyoruz. Türkiye ligi ve kupasında da hedefimiz final four. İlkin’i ayrıca tebrik ediyorum. Dünya şampiyonlarımız sadece voleybolda değil kürekte de var biliyorsunuz. Hepsini ayrı ayrı tebrik ediyorum. Bu sene gerçekten güçlü bir kadro kurduk. Hem altyapıdan gelen arkadaşlarımız hem de şu anda Amerika’da milli takımda kampta olan üç oyuncumuz var. Onlar da Balkan Kupası’ndan önce gelecekler ve takıma katılacaklar. Belki İlkin katılamayabilir. Fakat diğerleri de onları aratmayacaklardır. Kaptanımız Bihter’den bu sene aramıza katılan Melisa’ya kadar geçen seneden bu sene A takıma çıkan Sude’ye, İrem’e kadar hepsi bizim kendi evlatlarımız. İyi bir takım haline getireceğiz. Hocamız da geçen senelerin Avrupa’daki genç hocaların en başarılısı. Dolayısıyla hem kendisi hem yardımcıları, senelerdir kadromuzda bulunan Dinçer ve Emre ile beraber çok iyi bir ekip oluşturdular. Artık tempo gittikçe artacak. Başarıya ulaşmak için onlar da ellerinden geleni yapacaklar.” ifadelerini kullandı.

Başantrenör Guillermo Hernandez ise “Galatasaray ailesine dahil olduğum için öncelikle çok mutluyum. Galatasaray’ı 20 yıldır uzaktan da olsa takip ediyordum. Türkiye liginin de dünyanın en zorlu liglerinden biri olduğunun farkındayım. Burada elimizden gelenin en iyisini yapmak için çabalayacağız. Bu ailenin bir parçası olduğum için mutluyum.” şeklinde konuştu.

İlkin Aydın da şu ifadeleri kullandı:

“Gerçekten çok yoğun bir tempoda çalışıyoruz. Ben de burada olmak istedim. Hem yeni teknik ekibimizi görmek için hem de takımımıza yeni katılan arkadaşlarımızı görmek için. Umarım bizim için sakatlıksız, keyifli bir sezon olur. Bu sefer sahada çok farklı bir Türkiye milli takımı olduğunu düşünüyorum. Umarım Avrupa Şampiyonası ve Olimpiyat elemeleri de bizim hedeflediğimiz gibi iyi şekilde biter.”

Yeni sezon için çok heyecanlı olduğunu belirten Ayçin Akyol, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Öncelikle çok mutlu ve heyecanlıyız. Yeni sezon çalışmalarımıza başladık. Umarım tüm Galatasaray ailesi için, takımımız için çok güzel, başarılarla dolu, mutlu bir sezon geçer. Bu sezon taraftarımızı daha çok yanımızda görmek istiyoruz. Tüm şanlı Galatasaray ailesine hayırlı olmasını diliyorum.”

Çok heyecanlı olduğunu ifade eden Bihter Dumanoğlu Yarkın, “Bu güzel ortamda yemekte bir araya geldik. Yeni bir antrenörümüz var. Takımımıza yeni arkadaşlarımız katıldı. İlk antrenmanımızı yaptık. Sakatlıksız bir sezon olmasını diliyorum.” dedi.

Duygu Düzceler de “Böyle büyük bir camiada oynamak gurur verici. Bu sezon için ayrı heyecanlıyım. Bütün taraftarlarımızı maçlarımıza bekliyoruz. Umarım çok güzel, keyifli, sakatlıksız ve başarı dolu bir sezon olur.” ifadelerini kullandı.

Japon pasör Kanami Tashiro ise “Benim için de yeni bir macera. Mutluyum burada olduğum için. Elimden gelenin en iyisini yapmak için buradayım. Başarı elde etmek için takım olarak elimizden geleni yapacağız.” şeklinde konuştu.

Haberin Fotoğrafları

Haberi Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir