Galatasaray Beşiktaş’a acımadı 3-0

Aroma Bayanlar 1. Lig derbi maçında Beşiktaş ile Galatasaray karşı karşıya geldi. Beşiktaş Milangaz Arena’da oynanan mücadeleyi ilk devrede olduğu gibi 3-0 Galatasaray kazandı.

Dengeli başlayan maçta 3-3, Galatasaray’ın attığı uzun servislere karşı file önüne manşet getirmekte zorlanan Beşiktaş, ilk teknik molaya 5-8 geride girdi. Ara sonrası daha az hata yapan siyah beyazlılar, rakibini 9-9’da yeniden yakaladı ancak manşet problemini çözemeyince ikinci teknik mola da sarı kırmızılıların üstünlüğüyle geçildi 12-16. Setin son bölümünde sahneye çıkan Rosir Calderon’u bir türlü durduramayan Beşiktaş, ilk bölümü 17-25 kaybetti.

İkinci sete de etkili başlayan konuk takım, Nilay Konar’ın servis turunda farkı açarak ilk teknik molaya 3-8 önde girdi ve bu üstünlüğünü set sonuna kadar sürdürdü. İyi manşet alamamanın sonucunda etkili hücum edemeyen ev sahibi takım, ikinci teknik molaya 8-16 geride girdi ve seti 15-25 Galatasaray kazandı, setlerde durumu 0-2 yaptı.

Moralman yıkılan ev sahibi Beşiktaş, üçüncü sette yaptığı oyuncu değişikliklerine rağmen istediği oyunu bir türlü sahaya yansıtamadı. Teknik molaları 6-8 ve 10-16 ile geçen Galatasaray, seti 13-25, maçı da 3-0 kazanarak 3 puanın sahibi oldu.

Bu arada vatandaşları Beşiktaşlı Maiko Kano’ya destek vermek üzere maçı izlemeye çok sayıda Japon vatandaşı geldi. Japon medyasının bazı mensupları da maçı kameraya çekti.

İstatistik..

BEŞİKTAŞ-GALATASARAY: 0-3

Salon: Beşiktaş Milangaz Arena

Hakemler: Cihat Fırıncıoğlu, Ramazan Çevik

Beşiktaş: Cansu, Kano, Duygu, Yeliz, Sabkova, Sinem, Pınar(L), Şeyma, Gizem, Samsonova

Galatasaray: Selime, Nilay, Natali, Calderon, Gökçen, Lo Bianco, Funda(L), Derya(L)

Setler: 17-25, 15-25, 13-25

Süre: 64 dakika (22-21-21)

 


Haberi Paylaş