Galatasaray HDI Sigorta, Beşiktaş’ı puansız gönderdi

Erkekler Birinci Ligi’nde Galatasaray HDI Sigorta, yeni evinde Beşiktaş’ı ağırladı.

Erkekler Voleybol 1. Ligi derbi maçında Galatasaray HDI, ezeli rakibi Beşiktaş’ı Taç Daikin Park’ta ağırladı. Rakibini 3-1 mağlup eden Galatasaray, 3 puanın sahibi oldu.

Maça hızlı hücumlar ve koordine bloklarla başlayan Beşiktaş, skoru 3:10’a kadar getirirken rakibi GS HDI Sigorta’nın iki molasını da kullanmasını sağladı. Oyuncu değişiklikleri ile rakibine cevap vermek isteyen sarı kırmızılılar, konuk ekibin hızlı oyununa çözüm üretemeyince ikinci teknik mola da farklı geçildi 7:16. Son bölümde de kontrolü elden bırakmayan Beşiktaş, ilk bölümü 16:25 kazandı.

Kaybettiği setin ardından ikinci bölüme daha stabil başlayan Galatasaray HDI, 8:5 önde geçtiği ilk aranın ardından farkı daha da açtı ve ikinci teknik molaya 16:9 ile girdi. Molanın ardından Niels Klapwijk ile hızlı bir dönüş yapan Beşiktaş, skoru 16:13’e getirdiyse de, Joseph Sunder’ın etkili oyunu, Galatasaray’a bir kez daha ivme kazandırdı 19:14. Çeşitli tribün olaylarının yaşandığı son bölümde oyun durduysa da sarı kırmızılılar seti 25:18 alarak maçta durumu 1-1’e getirdi.

Müthiş bir mücadeleye sahne olan üçüncü setin ilk teknik molasına ev sahibi takım önde girdi 8:6. Beşiktaş’ın son derece dirençli oynadığı ikinci araya kadar olan bölümde de Cimbom üstünlüğü bırakmadı 16:15. Siyah beyazlıların fazla sayıda hata yapmasını değerlendiren GS HDI son bölüme doğru iyice rahatladı 24:18. Ancak pes etmeyen kara kartallar müthiş bir geri dönüş yapıp skoru 24:23’e getirdi. Samuel Tuia’nın kullandığı servis için baş hakem Serdar Nişancıoğlu aut kararı verip seti 25:23’te noktalarken Beşiktaşlı oyuncular ve teknik heyet bu karara uzun süre itiraz etti.

Üçüncü setin son sayısına gelen itirazlar nedeniyle dördüncü setin başında Beşiktaş kaptanı Erhan Dünge ve libero Nuri Şahin set başlamadan kırmızı kart gördü. Böylelikle set 2:0 GS HDI üstünlüğüyle başladı. İlk rallide hakemlerin kararına yeniden itiraz eden Dünge skor 3:0 iken sarı-kırmızı kart gördü ve set boyunca oyundan ihraç edildi. İlk sete 8:6 önde giren ev sahibi takım, rakibinin yaşadığı moral bozukluğunu da değerledirip setin geri kalan bölümünde bir daha arkasına bakmadı. Tempoyu sürekli yükselten Galatasaray HDI, seti 25:19, maçı da 3-1 kazandı ve üç puanın sahibi oldu.

GALATASARAY HDI SİGORTA-BEŞIKTAŞ: 3-1

Salon: Taç Daikin Park

Hakemler: Serdar Nişancıoğlu, Barış Sümen

GS HDI Sigorta: Emin, Tervaportti, Halil, İbrahim E., Sunder, Katic, Can(L), Melih, Boğaçhan, Agamez

Besiktaş: Erhan, Klapwijk, Tuia, Ferhat, Mustafa R., Grozdanov, Nuri(L), Murat K., Orçun, Murat A., Ahmet, Mustafa A.

Setler: 16-25, 25-18, 25-23, 25-19

Süre: 105 dakika (25-28-28-24)


Haberi Paylaş