Galatasaray HDI Sigorta’dan imza töreni

Galatasaray HDI Sigorta Kadın Voleybol Takımında yeni oyuncuların ve sözleşme uzatan voleybolcuların imza töreni gerçekleştirildi.

Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Stadyumu’da gerçekleşen imza töreni Başkan Mustafa Cengiz ve Yönetim Kurulu Üyesi Okan Böke’nin katılımıyla gerçekleşti. Sarı-kırmızılı ekipte sözleşme uzatan Nilay Karaağaç ve yeni transferler Ergül Eroğlu ve Hazal Selin Arifoğlu, basın karşısına çıkarak açıklamalarda bulundular.

Başkan Mustafa Cengiz imza töreninde yaptığı konuşmada, “Sponsorlarımıza teşekkür ediyorum. Özellikle dünyada ve Avrupa’da kadın voleyboluna olan ilginin giderek arttığını biliyoruz. Ben tekrar kendilerine hoş geldiniz diliyorum. Camiamıza uzun yıllar hizmet etmelerini diliyorum.” ifadelerini kullandı.

Yönetim Kurulu Üyesi Okan Böke, kadına şiddete karşı kadın takımlarını destekleyerek bir duruş sergileyeceklerinin altını çizerek, şu ifadeleri kullandı:

“Sayın Başkanım, size çok teşekkür ederim. Bizi yalnız bırakmadınız. Her şeyden önce Allah acil şifalar versin. Zaten biz sık sık beraber oluyoruz. Bugün burada Galatasaray Kadın Voleybol takımının yeni oyuncuları ve sözleşme uzattığımız oyuncularımız için bir araya geldik. Yarın da inşallah erkek takımında beraber olacağız. Kadın takımına ve kadın voleyboluna çok değer veriyorum. Özellikle bu son senelerde hızla artan kadına şiddet olaylarına karşı, kadın takımlarımızı, destekleyerek bir şey yapmış olabiliriz. Bu gerçekten çok üzüntü verici bir şey.”

“İnşallah geçen sene başlayıp bitiremediğimiz şampiyonluk yolculuklarımızı bu sene nihayete erdiririz. İçimden geçen bu. Geçen sene yaşadığımız bu şanssız pandemi, COVID-19 olayları hepimizi derinden yaraladı. Bir türlü başladığımız işleri bitiremedik ne yazık ki. Kısmet bu seneyeymiş diyelim. Hazal’a ve Ergül’e bu büyük camiaya hoş geldin derken, Nilay’la da daha nice beraberliklerimizin olmasını dilerim. Hepsine başarılar dilerim. Ataman’ın, Nihan’ın ve takımın tüm sene yanında olacağız ve büyük başarılara imza atacağız”

“Biz küçülmedik. Bu hep yanlış söyleniyor. Ben zamanında yabancısız oynayacağız deyince, mecazi anlamda oyuna yabancı olanları kastettim. Nice yabancılar geldi ki, voleybol topunu görse karakola bırakacak gibi oynuyorlardı. Dünya dolusu Euro alıp gittiler. İkincisi, takımlarda yabancı sayısını düşürdük; ama bakın öngörülü çıkıyoruz. Euro neredeyse 9’lara gidiyor. Altını çizmek istediğim şey, burada bence Türk sporunun altyapı değeri ve önemi ortaya çıkıyor. Biz de devletimizden stopaj gelirlerinin amatörlerde kullanılmak üzere kulüplere tahsis edilmesinin devamını diliyoruz.”

“Baktığınız zaman altyapıdan yetiştirdiğiniz varlıklar, sizin için değerli bir varlık haline geliyor. Aldıkları paranın yabancı oyuncuya 8 katını veriyoruz. Buna ne can ne mal dayanır. Voleybol maçına girmenin bedeli 5 TL. O tribünün yarısı ne hikmetse İstanbul’da dolmuyor. İzmir’de veya Ankara’da kapalı salonlara oynuyoruz. Gönül ister ki her maç, geçen sene Fenerbahçe’yi Süper Kupa’da yenip insanların dışarıda kaldığı maçlar gibi olsun. Bir bilet geliri yok. Sadece artırılmasını umduğumuz bir iddaa gelirimiz var. Her hafta maçımız var. TRT Spor sağ olsun yayınlıyor maçlarımızı. Oradan da gelirimiz var. Sponsorumuz ile senelerdir beraberiz, inşallah en kısa zamanda onların da lansmanında berabere geleceğiz. Tüm bunları üst üste koyduğunuz vakit matematik tutmuyor. Mevcut kan altyapılarda var. Altyapıya değer vermeye başladık ve en kısa zamanda yemeğini yiyeceğiz. Sadece Galatasaray için değil tüm kulüpler için çıkış yolu altyapıdan geçiyor. Ne kadar önemli olduğunu biz kalitesi düşmeyen kadrolarımızla ispatlayacağız.”

“Galatasaray’da transfer bitmez. Transfer yapmış olmak için yapılmaz. Birilerini memnun etmek için benim transfer yapmak durumu yok. Galatasaray’ın parası bizim paramızdan daha değerli. Onu harcarken milyon kere düşünüyoruz. Yapılacak bir transfer bölgesi varsa yapılır. Bir tane transfer hakkımız olmasına rağmen yapmadık. İki sene önce yabancı bir smaçörümüz vardı. Topun yere değdiğini görmedim. Galatasaray’da transfer bitmez; ama şu anda ihtiyaç görünmüyor. Lafı inşallah biz sahada söyleyeceğiz. Bu şekilde devam etmeyi düşünüyoruz. Kadın bütçemiz oldukça düşük, oyuncu bütçemiz 6,250 milyon TL seviyelerinde. Dört tane oyuncumuz U19 milli takımında. Bu sene A takım oyuncularımız. Şöyle bir örnek vereyim. Yurtdışında bir sene önce bir turnuvaya giderken, bir oyuncumuzu Liselerarası Dünya Kupası’nda oynayacağı için getiremedik. Bizim bütçemiz düşük ama kalitemiz düşük değil. Kadın takımımızın bütçesi 6,2 milyon TL. Bu güzel bir rakam. 3 tane yabancı koymuş olsaydık, sezonu açmadan 600-700 bin TL kur zararı yazmış olacaktık. Bütçe bir anda fırlamış olacaktı. Güvendiğimiz bir yabancı arkadaşımız var, umarım bu sezon daha fazla katkı sağlayacak. Sponsorumuz ile de sözleşme de uzadı, onu da sayın başkanımız açıklar. Başkanımız da mutlaka bizimle birlikte olacaktır. Sponsorun bize olduğu kadar Galatasaray markası da sponsora büyük katkı sağlayabilecek bir isimdir.”

Nilay Karaağaç, “Burada olan herkese geldiğiniz için teşekkürler. Başkanım size de çok teşekkürler bizimle bugün burada olduğunuz için. Geçen sene çok güzel başlayan bir sezondu bizim için. Çok güzel maçlar çıkardık ve güzel bir aile olduk. Eminim pandemi olmasaydı sizlerin yüzünü daha çok güldürecektik. Evlerimizde geçirdiğimiz uzun zamanın ardından sahalara tekrar döndük. Bunun için çok mutluyuz. Tekrardan Galatasaray forması giyip bu ailenin bir parçası olduğumuz için çok gururluyuz. Çok fazla genç oyuncumuz var bu sene. Eminim yüzlerinizi güldüreceğimiz güzel bir sezon olacak. Herkese çok teşekkürler.” diye konuştu.

Yeni transfer Ergül Eroğlu, tekrar Galatasaray forması giymenin kendisi için gurur verici olduğunu dile getirerek, “Galatasaray’da önceden forma giyme fırsatı bulmuştum. Beni yine aranıza aldığınız için çok teşekkür ediyorum. Burada olduğum için yine çok gurur duyuyorum. Umarım sağlıklı, güzel bir sezon bizi bekler. Güzel sonuçları elde etmeyi bekliyoruz. Çok sağ olun başkanım, her şey için teşekkürler.” ifadelerini kullandı.

Yeni transfer Hazal Selin Arifoğlu, Galatasaray’a karşı oynamanın zorluğunu rakiplere göstereceklerini ifade ederek, “Herkese merhaba. Geldiğiniz için teşekkürler. Burada olmamda emeği geçen herkese çok teşekkür ederim. Galatasaray’da olmak çok büyük bir gurur. Normalde Galatasaray’a karşı oynamak çok zordur. Bu zorluğu diğer takımlara yaşatacağımızdan dolayı çok heyecanlıyım. Umarım çok keyifli ve sağlıklı bir sezon geçer. Çok teşekkürler.” dedi.

Haberin Fotoğrafları

Haberi Paylaş

Comments are closed.