Galatasaray HDI Sigorta’yı Halkbank durdurdu

Axa Sigorta Efeler Ligi 7.hafta kapanış maçında Galatasaray HDI Sigorta, Halkbank’ı Burhan Felek Vestel Voleybol Salonunda ağırladı. Şampiyonluk yolundaki rakiplerini bir bir deviren Cimbom, Halkbank’ın üstün oyunu karşısında çaresiz kaldı ve Ankara ekibi maçı 3-0 kazandı.

Karşılaşmaya yüksek bloklar ve Maurice Torres’in etkili smaç servisleriyle başlayan ev sahibi takım farkı bir anda açtı (7:3) ve Halkbank maçın ilk molasını kullanmak durumunda kaldı. Setin orta bölümlerine doğru servis ve blok ritmini bulan konuk takım, rakibi üzerinde kurduğu baskı ile skoru 13’te eşitledi ve sarı kırmızılılar oyunu kesti. Hızını koruyan rakibi karşısında son viraj dönüldüğünde 2 sayı geriye (19:21) düşen Galatasaray HDI Sigorta setteki son molasını da kullandı, ancak Efe Bayram liderliğinde kombine bir oyun sergileyen Halkbank, kalan bölümü rakibine sayı vermeden (19:25) tamamladı.

İkinci setin başında manşetten hücuma geçişte büyük sıkıntı yaşayan Cimbom, 4:7 geriye düştükten sonra manşetten de istediği verimi alamayınca (6:10) mola istedi. Buna rağmen Fernando Hernandez ve Nicolas Bruno’nun etkili servislerine hücum etmekte zorlanan sarı kırmızılılar, oyuncu değişikliklerinin ardından 9:15’te ikinci molasını da kullandı. Yıkıcı servislerini Graham Vigrass’ın blokları ve Hernandez’in hücumlarıyla süsleyen Halkbank, setin geri kalanını adeta antrenman havasında (15:25) tamamladı.

Üçüncü sete de etkili servislerle başlayan Ankara ekibi, Galatasaray HDI Sigorta’nın oyunu kesmesine (4:7) rağmen hatasız oyununu sürdürdü ve kısa sürede rakibinin 2 katı sayı (7:14) üretmeyi başardı. Bir kez daha mola kullanan sarı kırmızılılar, mavilerin üstün oyununa direnemeyince, bu bölüm de fazla uzamadı 17:25. güçlü rakibini deplasmanda 3-0 mağlup eden Halkbank, 7.haftayı da yenilgisiz bir şekilde zirvede tamamladı.

İstatistik…

GALATASARAY HDI SİGORTA–HALKBANK: 0-3

Hakemler: Erdal Akıncı, Mehmet Topal

Galatasaray HDI Sigorta: Murat, Burutay, Doğukan, Torres, Sedlacek, Emre, Onurcan(L), Beytullah(L), Cansın, Yasin, Hakkı

Halkbank: Selçuk, Bruno, Oğuzhan, Hernandez, Efe, Vigrass, Volkan(L), Caner(L), Abdullah, Aslan

Setler: 19-25, 15-25, 17-25

Süre: 80 dakika (29-25-26)

Haberin Fotoğrafları

Haberi Paylaş

Comments are closed.