Galatasaray hedef büyüttü

Voleybol tarihinde ilk kez geçen yıl mücadele ettiği CEV Kadınlar Şampiyonlar Ligi’nde ev sahibi olduğu için Dörtlü Final oynayan Galatasaray Daikin, yeni sezon için hedef büyüttü.

 
CEV Şampiyonlar Ligi’nde 2013-2014 sezonu gruplarında İtalya’nın Imoco
Volley Conegliano ve Yamamay ile Azerbaycan’nın Azeryol Bakü ekipleriyle E Grubu’nda eşleşen Galatasaray Daikin’in menajeri Orkun Darnel, geçen sezona göre daha iddialı bir kadro kurduklarını ve hedeflerinin daha yüksek olduğunu söyledi.
 
Darnel, kulüp tarihinde hem kadın hem de erkeklerde aynı anda ilk kez bu sezon CEV Şampiyonlar Ligi’nde mücadele edeceklerini vurgulayarak, voleybolda yaptıkları yatırımların meyvelerini yavaş yavaş toplamaya başladıklarını ifade etti.      
 
“Hedeflerimiz daha yüksek”
Geçen sezon ev sahipliği yaptıkları için Dörtlü Final’de oynadıklarını
hatırlatan Darnel, şunları kaydetti: “Geçen sezona göre daha iddialı bir takım kurduk, hedeflerimiz daha yüksek. Geçen sezon Dörtlü Finale ev sahipliği yapmıştık. Bu sezon oynayarak buraya ulaşmaya çalışacağız. Bunun için de adım adım gitmek gerekiyor, sonraki hedefleri düşünmemek gerekiyor. Öncelikle gruptan çıkmak istiyoruz. Hem Türkiye’de hem de yurt dışında bütün voleybol kamuoyunun takdir ettiği üzere en güçlü gruptayız. ‘Ölüm grubu’ diye nitelendirebileceğimiz bir grup. İki İtalyan, bir Azeri ekibiyle karşılaşacağız. O yüzden çok çalışmamız ve iyi hazırlanmamız gerekiyor. Taraftarlarımıza da büyük iş düşüyor. Geçen sezon Dörtlü Final’deki gibi yine yanımızda olmalarını istiyoruz.”
      
“Sert grubu avantaja çevirebiliriz”
Transferi bitirdiklerini dile getiren Darnel, kurdukları kadronun başarılı olacağını inandıklarını anlatarak, “Dörtlü Finali hedefliyorsak bu gruptan çıkmamız gerekiyor. Zorluk yaşamadan çıkmamız gerekiyor. Bu güçlü takımları geçtiğimiz zaman 12’li ve 6’lı play-off turlarında çok daha avantajlı olacağımıza inanıyorum. Biz aslında sert grubu avantaja çevirebiliriz” diye konuştu.
     
Galatasaray’ın takım sporlarında büyük ilerlemeler kaydettiğini, futbolda son iki sezon, erkek basketbolda da bu sezon Türkiye liglerinde şampiyon olduğunu anımsatan Darnel, “İnşallah bu sezon veya en geç önümüzdeki sezon kadın voleybolda da şampiyonluk yaşayacağız. Türkiye’deki hedefimiz iki sezon içinde bir lig şampiyonluğu yaşamak. Tabi, başarılarımızı sürekli hale getirmek de bizim için çok önemli” değerlendirmesinde bulundu.
      
“Erkek takımız uygun bir kura çekti”
Orkun Darnel, ilk kez CEV Şampiyonlar Ligi’nde yer alacak Galatasaray Erkek Voleybol Takımı’nın iyi grupta olduğunu savundu.
Polonya’nın Zaksa Kedzierzyn-Kozle, Belçika’nın Knack Roeselare veAlmanya’nın Freidrichshafen ekipleriyle G Grubu’nda bulunan takımlarının başarılı olmak için elinden geleni yapacağını belirten Darnel, “Erkek takımımızın uygun bir kura çektiğini düşüyorum. Polonya ekibi burada biraz öne çıkıyor, güçlü bir takım. Burada en iyi ihtimal grup ikincisi olarak bir üst tura çıkmak” diye konuştu.
     
Darnel, erkeklerde CEV Şampiyonlar Ligi’nin daha zorlu olduğunu aktararak, şu ifadeleri kullandı: “Baktığımızda kadınlarda Şampiyonlar Ligi’nin son üç şampiyonu Türk takımları oldu. Avrupa’da kadınlarda bir üstünlüğümüz var ama erkeklerde henüz bir üstünlük kuramadık. Bunun biraz da kadın milli takımımızın yarattığı farktan kaynaklandığını düşünüyorum. Şampiyonlar Ligi voleybolda dünyanın en büyük organizasyonlarından bir tanesi. Burada mücadele etmek bile gerçekten çok önemli. Erkek takımız başarılı olmak için de elinden geleni yapacaktır.”Haberi Paylaş