Galatasaray kupaya göz dikti

CEV Kupası’nda adını yarı finale yazdıran Galatasaray gözünü kupaya dikti.

Budowlani Lodz takımını 0-3’lük galibiyetle eleyerek CEV Cup’ta yarı finale yükselen sarı-kırmızılı ekipte başantrenör Ataman Güneyligil ve oyuncular maç sonu açıklamalarda bulundu.

Ataman Güneyligil:
Güzel bir maç oldu. İlk set sıkıntıya düştük zaman zaman. Geniş bir salonda oynadık, top kaybı yaşanıyor. Genel olarak planladığımız gibi geçti maç. Yarı finale kaldığımız için mutluyuz. Yarı finaldeki rakibimiz Rusya ekibi Dinamo Kazan çok güçlü bir takım. Maç sahada kazanılıyor, yıldızlarla değil.

Nihan Güneyligil:
Süper bir galibiyet. Maça istediğimiz gibi başlayamadık ama istediğimiz gibi bitirdik. Bu takım yarı finalde değil finalde olmayı hak ediyor. Yolumuz açık olsun.

Nadia Centoni:
Bu galibiyet bizim için önemliydi. Kazandığımız için çok mutluyum. Burası bir voleybol mabedi. Böyle bir yerde adımızı yarı finale yazdırdık.

Gamze Alikaya:
Cev Cup’ta yarı finale kaldığımız için çok mutluyuz. Maçı 3-0 kazandığımız için çok mutluyuz. Taraftarlarımız bizi burada da yalnız bırakmadılar.

Aslı Kalaç:
Bizi burada yalnız bırakmayan Galatasaray taraftarlarına çok teşekkür ederiz. Yarı finale çıktığımız için çok mutluyuz.

Güldeniz Önal:
Bizim için çok zor bir maçtı. İki set kazanılması gereken maçlar daha stresli oluyor. Bizim bu kadar büyük bir sahamız yok. Çok büyük emek verdik, kupayı almak istiyoruz. 3-0 temiz bir skorla buradan ayrılıyoruz.

Seda Aslanyürek:
Avrupa’daki tüm maçlarımız artık çok zor. İlk maçta evimizde avantaj sağlamıştık, burada da ilk sette zorlandık aslında. Mutlu bir şekilde dönüyoruz. Tüm takımı tebrik ediyorum. Galibiyet taraftarlarımıza armağan olsun, yarı final maçlarına bekliyoruz.

Charlotte Leys:
Burada galibiyet almak benim için çok güzel. Yarı final maçları kolay olmayacak, zorlu bir mücadele olacak. Onları orada yeneceğiz.


Haberi Paylaş