Galatasaray ter attı 3-0

Aroma Erkekler 1. Ligi derbi mücadelesinde konuk olduğu İstanbul Büyükşehir Belediyesini 3-0 yenen Galatasaray Yurtiçi Kargo, ligdeki takipçisiyle olan puan farkını daha da açtı.

Konuk Galatasaray maça hızlı başlayıp bir anda farkı açınca, İBB 1-5’te bir mola kullandı. Ancak ev sahibi takım hücumda bir türlü istediğini yapamadı ve GSYK setin her anını domine ederek ikinci teknik molayı 9-16 önde geçti, seti de 18-25 kazandı.

Setin başlarında iyi defans yaparak İBB’yi durduran GSYK, 4-8-önde geçtiği ilk aradan sonra pasör Ulaş Kıyak’ın mükemmel yönetiminde tempoyu iyice arttırdı. 11-18’de ikinci molasını kullanan ev sahibi takım, Kemal Elgaz ve Salvador Hidalgo’yu durduramayınca Cimbom bu seti de farklı kazandı 15-25.

Salvador Hidalgo ile Hüseyin Koç arasındaki elektriklenme ile başlayan üçüncü sette sırasıyla Hidalgo, Victor Rivera ve Hüseyin Koç sarı kart gördü. Skor 6-6 iken başlardaki temposunu yakalayan Galatasaray, peş peşe aldığı sayılarla önce 6-11 öne geçti, sonrasında ise bir daha arkasına bakmadı ve son seti 17-25, maçı da 3-0 kazanarak takipçisiyle olan puan farkını daha da artırdı.

İstatistik…

İBB-GALATASARAY YK: 0-3

Salon: Burhan Felek

Hakemler: Erdal Akıncı, Gökhan Dağ

İBB: Trommel, Muhammet, Billings, Mustafa, İbrahim, Hüseyin, Barış(L), Antanovich, Fatih, Yankı

GS Yurtiçi Kargo: Kemal, Hidalgo, Erhan, Ulaş, Rivera, Murathan, Caner D.(L), Ferhat

Setler: 18-25, 15-25, 17-25

Süre: 72 dakika (24-23-25)


Haberi Paylaş