Galatasaray’ın yeni sponsoru Tunç Holding

Galatasaray Spor Kulübü ve Tunç Holding A.Ş. arasında futbol ve kadın voleybol takımlarını kapsayan iş birliği anlaşmasına imza atıldı. Anlaşmaya göre Tunç Holding A.Ş. Galatasaray Futbol A Takımı’nın çorap sponsoru ve voleybol takımının ise forma yaka sponsoru oldu.

Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Stadyumu’nda gerçekleşen iş birliği anlaşmasının basın lansmanı Galatasaray Spor Kulübü Yönetim Kurulu Genel Sekreteri Köksal Ünlü ve  Tunç Holding A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Dinçer Azaphan’ın katılımıyla gerçekleştirildi.

Sözlerine ülkemizdeki yaşanan felaketler konusunda üzüntüsünü dile getirerek başlayan Köksal Ünlü, kıymetli bir iş birliği anlaşmasına imza attıklarını belirterek şu açıklamaları yaptı:

“Çok kıymetli bir iş yapıyoruz. Buna başlamadan önce hepimizin son 10 günde çektiği sıkıntılarla ilgili bir iki cümle etmek isterim. Ege’de, Akdeniz’de yaşadığımız yangınlar, ardından Karadeniz’de yaşanan sel felaketi… Sonrasında Afganistan’da yaşanan büyük insanlık dramı, büyük göç bunlarla ilgili insanlık olarak çok üzülüyoruz. Sel de yangında hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyoruz. Başsağlığı diliyoruz. Yakınlarına da sabırlar diliyoruz. İnşallah bir daha böyle acılar yaşamayız.”

“TÜM GALATASARAYLILARDAN BENZER REFLEKS BEKLİYORUZ”

“Burada bir araya gelmemizin sebebi Sayın Dinçer Azaphan’ın Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı yaptığı Tunç Holding’in, Futbol A Takımımıza çorap sponsoru olması ve Kadın Voleybol Takımımıza forma yaka sponsorluğu. Çok kıymetli bir sponsorluk. Dünyamızın ve ülkemizin zor şartlar yaşadığı ekonomik ortamda bir Galatasaraylının ki Dinçer Bey’in Galatasaraylılığını bireysel olarak bilmeyen yok. Ancak şöyle kıymetli Dinçer Bey, kurumsal olarak Galatasaray’a katkıda bulunmak istediğini söyleyip, bu konuda insiyatif alıp açıkçası bizleri kamçılayan bir durum yarattı. Kendisine çok teşekkür ediyorum. Bir yıllık bir anlaşma yapıyoruz. Bu anlaşmanın içinde hem Kadın Voleybol var hem Futbol A Takımı çorap sponsorluğu var. Böyle dönemde tüm Galatasaraylılardan benzeri refleksleri bekliyoruz. Biraz daha hızlanmak adına bu sponsorluk işlerinde Dinçer Bey’in gösterdiği alicenaplığı kurumsal anlamda Galatasaray’ın içine taşımalarını tüm Galatasaray camiasından canı gönülden diliyorum. Kendisine de peşinen teşekkür ediyorum.”

Kadın Voleybol Takımının hedefinin Avrupa’da final ve şampiyonluk olduğunu söyleyen Ünlü, “Sadece kadın voleybolunda değil. Sponsorları iş ortağı olarak görüp, onların da idareye katkısını istiyoruz. Kadın voleybolun da biliyorsunuz Orkun Darnel, şube koordinatörlüğü yapıyor. Mevcut bir pozisyon vardı onun iyileştirilmesi… Yönetim Kurulu’ndan arkadaşımız Turhan Bey de sorumlu. Avrupa’da başarılı olacak, hatta final ve şampiyonluk yakalayacak bir takım kurmak bunu planlıyoruz. Ancak bildiğim kadarıyla Şubat ayında hızlanacak. Biz geldiğimizde transfer dönemi geçmişti. Yapılması gerekenler vardı. Plan Galatasaray Kadın Voleybol Takımı’nın Avrupa’da final ve şampiyonluk kovalaması adına yapılanmaya gidiyoruz.” yorumunu yaptı.

“GALATASARAY’A SPONSOR OLMAK ÇOCUKLUK HAYALİMDİ”

Tunç Holding A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Dinçer Azaphan ise sponsorluk anlaşmasıyla ilgili şunları söyledi:

“Öncelikle hepiniz hoş geldiniz. Sevgili başkanım Köksal Bey’e çok teşekkür ediyorum. Çok güzel ağırladılar, bu süreçte çok güzel ilgilendi kendisi. Başta başkanımız Burak Elmas’a, yönetim kuruluna, Rezan Bey’e, Galatasaray Televizyonu’na, Bahri Bey’e, herkese çok teşekkür ediyorum. Bizi Galatasarayımızın yanında logomuzu kabul ettiler. Şükranlarımı sunuyorum. Tunç Holding olarak Kadın Voleybol Takımımız ve Futbol Takımımıza iki branşta sponsor olmak benim çocukluktan beri hayalimdi. Ta ki Mecidiyeköy’deki Ali Sami Yen Stadı’ndan beri inşallah bir gün formaya sponsor olurum diyordum. Allah bugün nasip etti. Çok teşekkür ediyorum. Bu sadece 2021-2022 sezonunda değil diğer yıllarda da ben takımımım yanında, arkasında olacağımı ben buradan söz veriyorum size. Tekrar Burak Elmas başkanıma ilgisinden dolayı Köksal Bey’e, yöneticilere bir kez daha teşekkür ediyorum. Ayrıca takımımızı dünkü galibiyetinden dolayı kutluyorum, Kerem kardeşimize de geçmiş olsun diliyorum. Sponsorlukta da Fatih hocama bir teşekkür etmek istiyorum. Kimseyi aramadan önce onunla bir fikir alışverişi yaptık. O da sağ olsun beni yönlendirdi yeni yönetime, yeni başkanımıza. Manevi desteğinden dolayı sayın hocama çok çok teşekkür ediyorum.”

Haberi Paylaş