“Galibiyet bizi oldukça motive etti”

Türkiye’nin ev sahipliğinde düzenlenen 2022 FIVB Dünya Kulüpler Şampiyonası’nın ilk karşılaşmasında, Brezilya temsilcisi Dentil Praia Clube karşısında ilk galibiyetini alan Eczacıbaşı Dynavit, 25-14, 25-15, ve 25-18’lik skorlarla rakibini 3-0 mağlup etti.

Turuncu-beyazlıların milli smaçörü Hande Baladın ile Belçikalı orta oyuncusu Laura Heyrman, galibiyet sevincinin ardından karşılaşmayı değerlendirdi.

Karşılaşma sonrası görüşlerini aktaran milli smaçör Hande Baladın: “Öncelikle, turnuvaya galibiyetle başladığımız için çok mutluyuz. Bugün aldığımız galibiyet bizi oldukça motive etti. Her top için mücadele eden, birbirine oldukça güvenen bir takım oyunu vardı. Bu sayede rakibimize karşı etkili bir performans sergiledik.  Cuma günü aynı hırs ve istekle Imoco Volley karşısında galip gelmek için mücadele edeceğiz. Bütün taraftarlarımızı bizi desteklemeye davet ediyorum” dedi.

Eczacıbaşı Dynavit’in Belçikalı orta oyuncusu Laura Heyrman ise: “Maçı kazandığımız için çok mutluyum, takımımla beraber harika bir oyun ortaya koyduğumuzu düşünüyorum. Turnuvayla galibiyetle başlamak istiyorduk ve bunu başardığımız için çok mutlu hissediyorum. Bizi desteklemeye gelen tüm taraftarlarımıza teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

 

 

Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.