Gattaz: “Birkaç yıl daha voleybol oynayabilirim”

Temmuz ayının sonunda 41 yaşına girecek olan Brezilya voleybolunun yıldız isimlerinden Carol Gattaz, Brezilya basınına açıklamalarda bulundu.

2014/15 sezonundan beri Brezilya Ligi ekiplerinden Minas forması giyen Gattaz,”Hala birkaç yıl daha  voleybol oynayabilirim ama çok fazla gücüm yok. Bu yüzden hedeflerim şu: Girdiğim her şampiyonlukta, kariyerimin sonuna kadar en fazla unvanı almak için elimden gelenin en iyisini yapıyorum.” dedi

Voleybola bir süre ara verdiği için harika hissettiğini söyleyen Gattaz, “Bu tatile ihtiyacım vardı. Yorgundum. Vücudum şu anda gerçekten harika hissediyor. Sezon öncesi döneme başlamak için 1 Ağustos’ta antrenmanlara geri döneceğime inanıyorum. Profesyonel sporcu % 100 iyi hissetmez. Böyle bir şey yok. Ancak önemli olan, bu acıyla nasıl başa çıkılacağını ve stabilize edileceğini bilmektir. Bugün ağrılarım düzeldi. Sol dizimde beni oyunlardan çıkaran patellar tendinit vardı. Minas’ın tıbbi departmanı bu ağrıyı stabilize edebildi.” açıklamasını yaptı.

Carol Gattaz son olarak VNL’de gümüş madalya kazanan Brezilya Milli Takımı için ” Çok iyi bir sürprizdi. Oyuncuların bazıları Superliga’da oynuyor, ancak uluslararası düzeyde hiç oynamamışlardı. İlk hafta takımının yarısı olimpiyatlara gitmedi. Bu çok iyi bir sürprizdi. Bu yenilenmeyi görmek büyük bir mutluluk. Bu takım voleybolumuzun geleceği ve sporun yükselişte olması için Milli Takım’ı destekliyoruz.” dedi.

Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.