Gaziantep’te kapatma kararı sponsora bağlı

Gaziantep Şahinbey Belediyespor Başkan Yardımcısı Mehmet Haz, Bayanlar Birinci Voleybol Ligi’nden çekilmeyi düşündüklerini açıkladı.

Bayanlar Birinci Voleybol Ligi’nde 3 yıldır Gaziantep’i başarıyla temsil eden Gaziantep Şahinbey Belediyespor için yapılan sponsorluk görüşmelerinden sonuç alınamadığını ifade eden Mehmet Haz, bunun üzerine belediye ve kulüp yetkililerinin, altyapıyı koruyarak ligden çekilme kararı aldığını söyledi.

Alınan bu kararın üzüntü verici olduğunu, ancak başka yollarının kalmadığını ifade eden Haz, ’’Üzülerek de olsa, böyle bir düşünce içine girdik. Göreve geldiğimizde ikinci ligde olan bayan voleybol takımımız aynı yıl birinci lige çıktı ve ikinci yılda Türkiye’de bir ilki başararak Bayanlar Avrupa Konfederasyon (CEV) Kupası’nda ilimizi başarıyla temsil etti. Bu başarıyı uzun yıllar sürdürmek istiyorduk ama destek görmememiz bizi bu yola itti. Altyapımızı muhafaza edeceğiz. Bu konudaki kararımızı henüz Voleybol Federasyonu’na bildirmedik. Eğer bir sponsor veya maddi destek bulabilirsek lige devam edebiliriz’’ diye konuştu.

Şahinbey Belediyespor Antrenörü Gökhan Çokşen de, kapatma düşüncesinin kulüp yetkilileri tarafından kendisine iletildiğini belirterek, bu konuda ayrıntılı açıklama yapılmadığını söyledi. Alınan karar karşısında üzüldüklerini ifade eden Çokşen, ’’Şahinbey Spor Kulübü yıllarca Gaziantep’i ve ülkemizi başarı ile temsil etmiş, voleybol liginin her zaman en renkli takımı olmuştur. Bu haberi almadan önce voleybol şube sorumlumuz Umut Bozgeyik’le bu sene ilk defa düzenlenecek olan Balkan Kupası’nın Gaziantep’e alınması için Voleybol Federasyonu’na talepte bulunmak üzerine konuşuyorduk. 9 ülke takımının Gaziantep’e gelmesinin hem Gaziantep’in tanıtımı hem de ekonomisi için çok iyi olacağını düşünmüştük. Çok yazık oldu, çok üzgünüz. Türk voleybolu önemli bir kulübünü daha kaybediyor. Tabii ki her türlü imkanı bu kulübün buraya gelmesi için seferber eden başkanımız Sayın Ömer Can mutlaka ki en iyi olanı bilmektedir. Bizleri en kötü zamanlarımızda bile yalnız bırakmayan Gaziantep şehri ve o güzel insanları takımlarına sahip çıkacaklardır’’ dedi

Haberi Paylaş

Comments are closed.