Gediz’den Galatasaray’a transfer oldular

Kütahya’nın 20 bin nüfuslu Gediz ilçesindeki ilköğretim okulundan bu yıl mezun olan iki sporcu, Galatasaray’ın Yıldız Erkek Voleybol Takımına transfer oldu..

Alınan bilgiye göre, Atatürk İlköğretim Okulunu bitiren Talha Eraslan (14) ve Özgür Türkmen (14), iki yıl önce başladıkları voleybolda kendilerini geliştirerek önemli mesafeler aldı.

Okulun Beden Eğitimi Öğretmeni Oğuz Akalan gözetiminde geçen ay Galatasaray Yıldız Erkek Voleybol Takımının antrenmanlarına katılan Eraslan ve Türkmen, sarı-kırmızılı kulüple sözleşme imzalayarak voleybol altyapısına katıldı.

Akalan, gazetecilere yaptığı açıklamada, İstanbul’a birlikte gittiği başarılı sporcuları kulübe teslim ettiğini bildirdi.

Eski öğrencilerinin spor ve eğitim yaşamlarını bundan sonra İstanbul’da sürdüreceğini ifade eden Akalan, şöyle konuştu:
’’Sıkı bir çalışmayla yetiştirdiğim Talha ve Özgür’ü kendi ellerimle Galatasaray Spor Kulübü’ne teslim etmekten büyük mutluluk duydum. Gösterdikleri üstün gayret ve başarılar sayesinde Galatasaraylı olmayı hak eden öğrencilerimizin, ileride daha büyük başarılara imza atarak tüm Türkiye’nin göz bebeği haline geleceğine inanıyorum. Şu an hazırlık kamp çalışmaları iyi gidiyor. Onları hocaları da çok beğeniyor. Lisansları çıktı ve imzalandı. Eğitimlerine de İstanbul’da devam edecekler. Artık onlar Gediz’in gururu olmayı başardılar, şimdi ülkenin gururu olmak için çalışıyorlar.’’

Akalan, hem eski öğrencilerinin hazırlık çalışmalarını yakından takip ettiğini hem de Galatasaray Yaz Spor Okulunda antrenör olarak görev yaptığını sözlerine ekledi.


Haberi Paylaş