Geleceği konuşmak için erken

Aroma Erkekler Voleybol 2. Ligi’nde final etabı maçları sonrasında 1. Lig’e çıkmayı başaran Beşiktaş’ta büyük sevinç yaşanıyor.

Aroma Erkekler Voleybol 1. Ligi’nden 2010-2011 sezonunda düşen siyah-beyazlı takım, 2. ligde sadece 1 sezon mücadele ederek tekrar bir üst lige geri döndü. Aroma Erkekler Voleybol 2. Ligi’nde A Grubu’nda yaptığı 21 maçı da kazanarak yenilgisiz lider olarak tamamlayan Beşiktaş, böylece final etabında mücadele etme hakkını elde etti. Final etabında Yenişehir Belediye’yi 3-2 ve Bornova Anadolu Lisesi’ni de 3-1 yenen siyah beyazlılar, bu sezonki tek yenilgisini final etabındaki rakibi DORÇE TED Kolejliler karşısında aldı.

Rakibine 3-0 mağlup olan Beşiktaş, bu sonuca rağmen final etabında ikinciliği elde ederek, Aroma Erkekler Voleybol 1. Ligi’ne yükselme başarısı gösterdi.

Eren: ’’Zor ve stresli sezonu mutlu tamamladık’’

Beşiktaş’ı 1. Lig’e çıkarmayı başaran antrenör Meftun Eren, zor ve stresli sezonu mutlu tamamladıklarını söyledi.

Eren, yaşanan sakatlıklar nedeniyle zor bir sezon yaşadıklarını belirterek, ’’Sezon başından itibaren hedefi 1. Lig’e çıkmak olarak belirledik. Final etabındaki son maça kadar namağlup bir şekilde geldik. Son maça kadar hedefimiz namağlup gelmek değildi, ama bunu başardık’’ dedi.

Normal sezonda yaptıkları tüm maçları kazandıklarını ifade eden Meftun Eren, ’’Final etabında da ilk iki maçımızı kazandık. Final etabının son maçında ise 1. Lig’e çıkmanın rahatlığı vardı. Açıkçası sonuç çok önemli değildi. Önemli olan lige çıkmamızdı. Son karşılaşmada tüm oyuncularımı denemek istedim. Herkesin final etabı heyecanını yaşamasını istedim. Maçı kaybettik, ama 1. Lig’e çıkmayı başardık. Bundan dolayı mutluyuz. Oyuncularımı kutluyorum. Zor şartlar altında çalıştık. Zaman zaman sıkıntılı durumlar oldu. Özellikle sakatlıklar bizi zorladı’’ diye konuştu.

Genç bir takım olmaları nedeniyle maddi durumları sıkıntı etmediklerini kaydeden siyah-beyazlı takımın çalıştırıcısı, şöyle konuştu: ’’Erkek takımı olarak yönetimden büyük destek aldık. Her zaman bizi desteklediler ve 1. Lig’e çıkmamızı istediklerini dile getirdiler. Yeni yönetim de aynı desteği verdi. Bu açıdan sıkıntı olmadı. Yaşanan bazı sıkıntılara ve stresli durumlara rağmen güzel bir sezon yaşadık. Özellikle 2. Lig’de sistemin farklı olması bizi strese soktu. Alınacak başka sonuçta lige çıkmak için tek maça kalabilirdik. Önümüzdeki yıllar inşallah daha güzel olacak.’’

Eren, henüz 1. Lig’e çıkmanın mutluluğunu yaşadıklarını ve gelecek sezonla ilgili planları konuşmak için erken olduğunu dile getirdi. Gelecek sezonla ilgili planlar için erken olsa da bundan sonra Beşiktaş’ın kötü günler yaşayacağını düşünmediğini vurgulayan Eren, ’’Yeni yönetim amatör branşlara destek olacağını bizlere söyledi. Onların desteğini bekliyorum. Şu anda 1. Lig’e çıkmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Büyük bir stresti ve bu stresi atlattık’’ diyerek sözlerini tamamladı.


Haberi Paylaş