Geleceğin yıldızları ağabeylerine mesaj gönderiyor

1991 ve 1992 doğumlu yetenekli oyunculardan kurulu bir jenerasyona sahip olan Yıldız Erkek Milli Takımı oyuncuları gelecekte A Milli Takım düzeyine çıkacakları günü iple çekiyor.

Günde çift antrenman yapan milliler 24 Haziran’dan beri 19 kişilik kadro ile çalışmalarını Ankara Batıkent Spor Salonu’nda sürdürüyor.

Baş antrenörlüğünü 4 antrenör eşliğinde Oktay Orkunoğlu’nun yaptığı Yıldız Erkeklerde yardımcılıkları Eskişehir Anadolu Üniversitesi’nden Rıfat Sezgin, Tofaş Spor’dan Nihat Öztürk, Antalya Belediyespor’dan Serdar Esen ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden Arda Yolaç yapıyor.

SEMİH OKTAY’DA KAMPI İZLİYOR
Yıldız Erkek Milli Takımının kampını Erkek Milli Takımları Sorumlusu Semih Oktay’da yakından takip ediyor. Dünkü çalışmaya Voleybol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Nazmi Bayamlıoğlu ile birlikte katılan Oktay gelecekte isimlerinden çok bahsettirecek bu genç oyunculara disiplinli çalışmaya devam etmeleri konusunda nasihatte bulundu. Oktay konuşmasında disiplinin erken yaşlarda kazanıldığını ve iyi sporcu olmak için en önemli şartlardan biri olduğunu belirterek, ‘İyi insan olmak da iyi voleybolcu olmanın koşullarından biri, bunu unutmayın’ dedi.

Yıldız Milliler 24 Haziran’da Ankara Angora Otel’de girdikleri kamp çalışmasına 2 Temmuz’da ara verecek. 8 Temmuz’da ise kamp çalışması tekrar başlayacak.

Kampla ilgili görüşlerini aldığımız Oktay Orkunoğlu 8-24 Temmuz arasındaki kampa 4 veya 5 voleybolcunun daha katılacağını belirtti. 24 oyuncu ile yapılacak kamp çalışmasının ardından kadronun 18’e düşürüleceğini ifade eden tecrübeli antrenör, bu 18 kişilik kadro ile 1 yıllık bir çalışma yapacaklarını ve hedeflerinin 2009 yılındaki Avrupa ve Dünya Şampiyonası elemelerini geçerek finallere adlarını yazdırmak olduğunu kaydetti.

26-30 Temmuz tarihleri arasında Bulgaristan Kazancık’ta Balkan Şampiyonası’na katılacak Yıldız Erkek Milli Takımı daha önce de Ankara’da kamp çalışması yapmıştı.

Yıldız Erkek Milli Takım kadrosunda şu oyuncular yer alıyor: Burak Hazırol, Görkem Yazgan, İsmet Söylemez, İzzet Ünver (Fenerbahçe), Yusuf İnekçi, Keremcan Acar, Ahmet Zümrüt (Tofaş), Hakan Çolpan, Kaan İnanlı, Ufuk Minici, Mustafa Koç (Arkas), Aykut Güler, Fatih Cihan, Yalçın Özbek (İstanbul Büyükşehir Belediye), Mithat Uykan, Orçun Ergün, Berkan Bozan (Beşiktaş), Ahmet Karamete (SGK), Atacan Ata (TED Kolej)


Haberi Paylaş

Comments are closed.