Gelecek için umut veriyorlar

Bayan Voleybol Milli Takımlar Antrenörü Marco Motta, Dünya Yıldızlar Voleybol Şampiyonası’nda ilk 4 maçını set vermeden kazanan Milliler’in, gelecek için umut verdiğini söyledi.

Motta Ankara’nın ev sahipliğinde düzenlenen şampiyonada yıldız kızların çok başarılı maçlar çıkardığını belirterek, ’’Set vermeden üst üste 4 galibiyet, etkileyici’’ dedi.
 
Yıldız milliler için asıl sürecin şimdi başladığını kaydeden Motta, takım olarak her maça ayrı hazırlandıklarını kaydetti. Almanya karşısında alınan galibiyetin gruptan çıkma açısından çok önemli olduğunu ifade eden Motta, Arjantin ve Çin maçlarını da kazanarak seriyi devam ettirmek istediklerini belirtti.
 
Avrupa Şampiyonu unvanına sahip Yıldız Kızlar Milli Takımı’nın daha büyük işler başaracağına inandığını söyleyen Marco Motta, şöyle devam etti:
’’Dünya şampiyonluğunu konuşmak için henüz erken. Önümüzde kazanmamız gerek çok karşılaşma var. Her maçı kendi özelinde değerlendiriyoruz. Çok çalışmalıyız ve dikkatli olmalıyız. Ev sahibi olmamızın avantajı büyük, galibiyetler geldikçe tribün desteğimiz de artıyor. Biz, elimizden geldiği kadar çalışarak, her maça ayrı bir final gibi çıkıp, şampiyon olmak istiyoruz.’’
 
’’A MİLLİ TAKIM İYİ HAZIRLANIYOR’’
Eylül ayında Avrupa Şampiyonası’na katılacak A Milli Bayan Voleybol Takımı’nın çalışmaları hakkında da değerlendirmelerde bulunan Marco Motta, sakat sporcuların birer birer iyileştiğini ve bunun kendisini mutlu ettiğini söyledi.
 
Sakatlıklar dışında takımın şampiyonaya hazırlık sürecinin çok iyi geçtiğini kaydeden Motta, ’’Çok çalışacağız ve şampiyonada en iyi sonucu almak için mücadele edeceğiz’’ diyerek, sözlerini tamamladı.

 

 

 

 


Haberi Paylaş