Genç Aslanlar çeyrek final arıyor

Çek Cumhuriyeti’nin Brno şehrinde devam eden Avrupa Genç Erkekler Voleybol Şampiyonası’nda A grubunda mücadele eden Türkiye, çeyrek final hesapları yapıyor.

Grubunda oynadığı İtalya ve Rusya maçlarını kaybeden, Polonya maçını ise kazanan genç milliler bugün Belçika ile çok önemli bir karşılaşma oynayacak. Çok zor bir grupta mücadele ettiklerini dile getiren Milli Takımlar Sorumlusu Semih Oktay, ‘’ Takımımızın kurası son derece kötüydü. Avrupa’nın en iyi takımları ile mücadele ediyoruz. Bizim takımın turnuvaya katılması bile çok büyük başarı. Ancak neden çeyrek finale çıkmayalım. Şansımız devam ediyor. Belçika veya Almanya maçını kazandığımız taktirde çeyrek finale yükseliriz’’ diye konuştu.

Erkek voleybolunun gelişimi için 2009 yılına kadar bir program uygulayacaklarını belirten Oktay, ‘’Yıldızlar seviyesinden çok iyi bir jenerasyon yetişmekte. Biz bu oyuncularımızı yakın takibe aldık. Genç Milli takımımız da yetenekli oyuncular bulunmakta. Erkek voleybolu 3-4 yıla kadar büyük başarıları yakalayacaktır. Hedefimiz bu doğrultuda ilerlemek’’ yorumunu yaptı.

Genç Millilere Başkan Morali

Şampiyonayı izlemek için Brno’ya giden Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Erol Ünal Karabıyık, Milli Takım antrenmanını izleyerek sporculara moral verdi.

Ayağının tozu ile gittiği antrenman sonrasında, Genç Erkek Milli Takım sporcularına hitaben bir konuşma yapan Başkan Karabıyık, “Sizlere güveniyorum, en iyi sonucu alacağınıza inanıyorum” diyerek moral verdi ve tüm ekibe başarılar diledi.


Haberi Paylaş

Comments are closed.