Genç Bayanlar Çek Cumhuriyeti’ne gitti

Çek Cumhuriyeti’nin Brno şehrinde, 21-30 Haziran tarihleri arasında düzenlenecek olan  2013 FIVB Bayanlar U20 Dünya Şampiyonası’na katılacak olan Genç Bayan Milli Takımımız, bugün (19 Haziran) Çek Cumhuriyeti’ne gitti.

Genç Bayan Milli Takımımızın yoğun ve verimli bir hazırlık dönemi geçirdiğini belirten Antrenörümüz Gökhan Edman, “2 aylık bir hazırlık süreci geçirdik. Bu 2 aylık dönemi 3 bölüme ayırdık. 3 dönemde de ayrı ayrı ülkelerle hazırlık maçları oynadık. Bu 3 dönemin de takım açısından çok verimli geçtiğini düşünüyorum. Hem takımın daha önceden birbirini tanıyor olması, bu verimin artmasında önemli bir etkendi. Bütün çalışma dönemimiz boyunca hiçbir eksiğimiz olmadı diyebilirim. Biz de takım olarak bu 3 dönemi, elimizden gelen en iyi şekilde çalışarak geçirdik. Bu yaş grubundaki bütün büyük kupaları kazanmış bir takım olarak, turnuvanın favori ülkeleri arasındayız. Daha önceden kazanılmış kupalarla turnuva kazanılmayacağının bilincindeyiz. Oynayacağımız turnuva bir Dünya Şampiyonası. Dolayısıyla buradaki voleybolun seviyesi de yüksek olacak. Avrupa Şampiyonası’ndan daha yüksek düzeyde bir voleybol oynamamız gerektiğinin bilincindeyiz. Çalışmalarımızı buna göre planladık. Bizi tanıyan herkes, geçen turnuvalardan çok farklı bir takım seyredecek” açıklamasında bulundu.

Genç Bayan Milli Takımımızın kadrosunda aşağıdaki isimler yer alıyor;

Teknik Kadro
Menajer: Zeycan ACAR
Antrenör: Gökhan EDMAN
Yardımcı Antrenör: Kaan İNCEKARA
İstatistik: Görkem DİKEN
İstatistik: Mert Ayhan ARIN
Kondisyoner: Aydın DEMİRÖZÜ
Doktor: Arzu ON
Fizyoterapist: İlkay KOÇ
Masör: Fevzi KUNTER

Sporcular
Ceylan Arısan – Eczacıbaşı VitrA
Dilara Bağcı – Eczacıbaşı VitrA
Şeyma Ercan – Eczacıbaşı VitrA
Ezgi Dilik – Fenerbahçe
Damla Çakıroğlu – Ted Ankara
Ceyda Aktaş – VakıfBank
Çağla Akın – VakıfBank
Dilek Kınık – VakıfBank
Kübra Akman – VakıfBank
Ece Hocaoğlu – VakıfBank
Asli Kalaç – Yeşilyurt
Sabriye Gönülkırmaz – Yeşilyurt

2013 FIVB Bayanlar U20 Dünya Şampiyonası’nda D Grubunda yer alan Genç Bayan Milli Takımımızın, SH Vodova Spor Salonu’nda oynayacağı maç programı ise şöyle;

21.06.2013
TSİ 20.30 Türkiye-Nijerya

22.06.2013
TSİ 16.00 İtalya – Türkiye

24.06.2013
TSİ 20.30 Türkiye – Mısır

25.6.2013
TSİ 16.00 Cezayir – TürkiyeHaberi Paylaş