Genç Bayanlarımız, Dünya Şampiyonası’na hazır

2013 FIVB Bayanlar U20 Dünya Şampiyonası hazırlıklarını Çek Cumhuriyeti’nin Brno şehrinde sürdüren Genç Bayan Milli Takım oyuncularımızdan Damla Çakıroğlu, Çağla Akın ve Ece Hocaoğlu, 21-30 Haziran tarihleri arasında düzenlenecek olan şampiyona öncesinde umutlu.

Genç Bayan Milli Takım’a kaptanlık yapmaktan ötürü çok büyük bir gurur duyduğunu belirten Damla Çakıroğlu, “ Takımdaki bütün arkadaşlarımız birbirini iyi tanıdığından, maçta yapılan hataları kolay telafi edebiliyoruz. Tüm oyuncular diğer arkadaşlarına yardım ediyor. Takım olarak kapasitemizin çok yüksek olduğuna inanıyorum. Bu şampiyonada Genç Milli takım olarak son turnuvamızı oynayacağız. Şampiyonluğu hedefliyoruz. Ancak bu başarıya adım adım gitmek zorundayız. İlk maçımızı, yarın Nijerya ile oynayacağız. Tek tek bütün maçlarımızı kazanarak finale kadar çıkmak ve şampiyon olmak istiyoruz. Ben takımımıza çok inanıyor ve güveniyorum” şeklinde konuştu.

Genç Bayan Milli Takımımızın başarılı pasörü Çağla Akın ise, “ Bu ilk defa yurtdışında oynayacağımız bir şampiyona ve bizim de genç takımda oynayacağımız son maçlar olacak. Maçlarımız yarın başlıyor. Tabii ki ilk defa ev sahibi olmadığımız bir organizasyona katılmanın heyecanı var hepimizde. Ama bunu hemen atlatacağımızı düşünüyorum. Bizim grubumuzun 2. maçı olan İtalya karşılaşması daha çok grup birinciliği maçı gibi olacak bizim için. Hedefimiz, şampiyonayı ilk 3 içerisinde tamamlamak. Ancak öncelikli hedefimiz tabii ki büyük, şampiyonayı Dünya Şampiyonu olarak tamamlayarak ülkemize dönmek istiyoruz” dedi.

Bu şampiyonanın kendileri için çok önemli olduğunu belirten başarılı smaçörümüz Ece Hocaoğlu ise, “Dünya Şampiyonu apoletimiz ile başarıları kanıtlanmış bir takımız. Bu yüzden bir sorumluluğumuz var. Ancak bu durumu bir baskı olarak hissetmiyoruz. Takımımız zaten çok tecrübeli. Hepimiz büyük turnuvalarda daha önce de yer aldık. Çok güzel bir şampiyona olacağına inanıyorum. Hedefimiz tabi ki finale yükselerek kupayı kazanmak. Maçlarımıza yarın başlıyoruz ve kupa yolunda adım adım ilerleyeceğiz” açıklamasında bulundu.

2013 FIVB Bayanlar U20 Dünya Şampiyonası’nda D Grubunda yer alan Genç Bayan

Milli Takımımızın, SH Vodova Spor Salonu’nda oynayacağı maç programı şöyle;

21.06.2013
TSİ 20.30 Türkiye-Nijerya

22.06.2013
TSİ 16.00 İtalya – Türkiye

24.06.2013
TSİ 20.30 Türkiye – Mısır

25.6.2013
TSİ 16.00 Cezayir – Türkiye
 Haberi Paylaş