Genç bayanların ilacı Meksika: 3-0

Dünya Genç Bayanlar Voleybol Şampiyonası’nı Türkiye, yedinci sırada tamamladı. Son maçında ev sahibi Meksika ile bir kez daha karşılaşan Ay-Yıldızlı ekibimiz, antrenman havasında geçen maçı, 3-0 almayı bildi.

Daha ilk set, maçın rahat geçeceğinin sinyalini verdi. Rakip ne blok yapabildi, ne de hücum. Genç sultanların ise neredeyse her hücum organizasyonu, Meksika alanından geri dönmedi. 8-3 ve 16-6 geçilen teknik molalardı. Set de 25-10 lehimize sonuçlandı.

Neşve, ilk setteki başarılı oyununu, ikinci sette de devam ettirdi. Hem blok yaptı, hem de akıl dolu plaseler. Gözde ve Polen’in katkısı, farkı açan unsurdu. Turnuvanın en iyi kadrolarından birine sahip olmasına rağmen, bu kalitesini maçlara yansıtamayan millilerimiz, 25-12’lik skorla setlerde durumu 2-0 yaptı.

Üçüncü set, biraz oyun disiplininden kopan genç bayanlarımız, Meksika’ya ümit verdi. Ancak bu fazla sürmedi. Polen takımın sayı yükünü çeken isimdi. Skor olarak rahatlayınca, pasör değişikliğine gittik. Asuman’ın yerine Naz ilk kez forma şansı buldu. Gözde’nin sonuca gitmeyen hücumları ve servisleri olmasa, maç çok daha erken bitecekti. 25-21’lik set sonucuyla Türkiye salondan 3-0 galip ayrıldı.

TÜRKİYE-MEKSİKA: 3-0

SALON: Auditorio

HAKEMLER: Nasr Shaaban (Mısır) 7, Fabrice Collados (Fransa) 7

TÜRKİYE: Asuman Karakoyun 7, Fatma Yıldırım 7, Neşve Büyükbayram 8, Polen Uslupehlivan 8, Gözde Yılmaz 7, Melis Gürkaynak 7, Seval Yılmaz (Libero) 7, Naz Demirkılıç 7, Elif Uzun 7, Didem Durmaz 7

MEKSİKA: Xitlali Herrera 5, Alejandra Perales 6, Karla Sainz 4, Samantha Bricio 4, Andrea Rangel 5, Cecilia Rios 4, Lizeth Lopez (Libero) 4, Nancy Ortega 4, Olivia Meza 5

SETLER: 25-10, 25-12, 25-21

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ

 


Haberi Paylaş